Normaderm??? Retin-A???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

quote:
Originally posted by harriet
[I-am dat o cautare pe site-ul sensiblu, da' zice ca nu gaseste produsul. Oricum, farmacistele de la Sensiblu au zis ca l-au avut, dar nu-l au momentan in stoc, sa mai trec saptamana viitoare. Oricum, mai caut!
Multumesc inca o data si sa auzim de bine!
Pupici

Sorina



Draga Sorina, am dat si eu o cautare pe siteul sensiblu dupa "RETIN A CREMA 0,05% 30G CILAG" si mi-a afisat o multime de farmacii. Fa si tu asa si vei gasi sigur o farmacie aproape de tine de unde sa ti-o achizitionezi.



Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns harriet spune:

Draga Ruxi, mersi, m-ai luminat si pe mine. Cand ti-am vazut raspunsul mi-am dat seama de ce nu gaseam: eu dadeam cautare dupa Retin-A, nu Retin A. Am crezut ca se scrie corect cu liniuta, asa am gasit eu pe net. Cred ca de la taratele din masca mi se trageDa' totul e bine cand se termina cu bine Maine ma duc sa-mi iau.
pupici

Sorina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lolipop Lady spune:

O intrebare pentru cele care ati cumparat crema Retin A de la farmacie din Romania: in ce limba scrie pe cutie/tub? Sora mea a gasit crema in Cluj la o farmacie si mi-a spus ca pe cutia respectiva scria in romaneste. Ma intrebam doar daca scrie in romaneste inseamna ca e produsa in Romania si calitatea poate fi indoielnica?

Si ma mai intreb de ce in Romania crema asta costa 150 000 lei si in SUA costa in jur de 100$?

Multe salutari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Draga Lolipop lady, nu este nicdecum produsa in Romania, ci faptul ca scrie pe ea in romaneste este o prevedere obligatorie impusa de vreo 2-3 ani de ministerul sanatatii, ca pe orice medicament sa fie scris (si pe ambalaj si pe prospectul din interior in lb romana.
Si legea asta se aplica de fapt la multe alte produse, nu numai la medicamente. Ca sa stie si nea gicu' din sat ce este ala din cutie


danat si bb Radu Stefan

http://community.webshots.com/user/danateu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lolipop Lady spune:

Multumesc pt precizari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justasmallkiss spune:

Harriet draga iti doresc si eu sa fi o mireasa frumoasa....casa de piatra si multa fericire!
Eu nu prea am avut probleme cu acneea...doar in timpul sarcinii din cauza schimbarilor hormonale din corp...
Dar..ai grija cu pilulele Diane...am 3 prietene care le-au luat tot asa pt cosuri...le-au ajutat f mult in acest scop...dar dupa cativa ani buni s-au pricopsit cu alta problema...si anume parul care a inceput sa se indeseasca vazānd cu ochii...pe picioare...maini...si alte zone....!!!Si au incetat sa mai ia...si cauta in continuare la fel ca si tine tratamente!!!
Doctorii spun ca pilulele nu au efect negativ asupra corpului...dar uite si eu le iau pe cele mai usoare...si ma tin din slabit.....
Sunt sigura ca de la pilule pt ca dupa nastere am ramas cu cateva kg bune care cu tot cu sport si mancat putin nu mergeau in jos deloc...si uite ca de o saptamana de cand nu le mai iau..deja 1 kg jumate s-a dus!!!
Nue o regula...sunt femei pe care chiar le ajuta si nu dauneaza cu nimic!Depinde de organism!
Sper sa gasesti remediul pt cosuri...si sa fi o mireasa frumoasa cum iti doresti...oricum ai sa fi!!!
Si stai linistita...chiar daca nu scapi detot pana la nunta...se acopera cu machiaj!
Numai bine!

BEBE
http://delialaryssa.fotopages.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlory spune:

POT FOLOSI RETIN-A PENTRU PUNCTE NEGRE DACA AM DOAR 23 DE ANI???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

quote:
Originally posted by tlory

POT FOLOSI RETIN-A PENTRU PUNCTE NEGRE DACA AM DOAR 23 DE ANI???????



De ce nu?Mi-am luat ac. crema si nu scrie nicaieri de vreo limita de varsta.Sper sa-ti foloseasca, la mine nici retin-a , nici Normaderm n-au facut deocamdata decat sa-mi duca pielea de pe fata si frunte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SpidaChick spune:

Salutare fetelor, am aflat de retin A de la voi si nu mai puteam de bucurie ca exista ceva bun pt cosuri, am trimis o prietena la farmacie in romania sa imi cumpere crema si azi, cand sa mi-o trimita, nu o lasa functionara de la vama, ca cica nu se pot trimite medicamente
In uk crema se da doar cu prescriptie si costa destul de mult, iar o programare la doctor am abia peste 3 luni.
uff

Em.Nicole

Mergi la inceput