Are cineva bebe doar prin inseminare fara FIV?

Are cineva bebe doar prin inseminare fara FIV? | Autor: ceciserban

Link direct la acest mesaj

Dragele mele eu sunt mai noua pe site si as vrea sa stiu daca a reusit careva din voi sa ramana insarcinata doar prin inseminare artificiala,fara a se ajunge la fertilizarea in vitro.
Astept raspunsurile voastre si mai ales din Cluj daca a reusit cieva as vrea sa stiu la ce medic sau clinica.Va pup si sa auzim de cat mai multe burtici very soon.

cecilia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Da.Marina-este moderator.Acum il asteapta pe al doilea bb natural.La inseminare tu si sotul trebuie sa fiti BINE.La FIV se accepta probleme.Voi ce probleme aveti?




Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

asa cum zice gabi eu sunt una dintre fericite...la a treia inseminare am reusit! Dar in bucuresti,la Giulesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Merci fetelor pt. raspunsurile voastre, dar as vrea sa mai intreb daca sotul are doar 18 milioane spermatozoizi este posibil sa facem inseminare sau e nevoie neaparat de FIV?Credeti ca la Cluj ar fi posibil acest lucru sau doar la Bucuresti?Va pup si astept vesti.

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Sotul meu are 15 mil.Noi am facut direct FIV.Stiu ca pt inseminare conteaza calitatea care la noi nu e tocmai buna si am facut ICSI.Mobilitatea este 30 %(din care 10 % forme normale) inloc de 60 %.La voi cum e?Eu tot la FIV ma gandesc pt ca si o inseminare costa si mi se pare ca arunc banii pe fereastra.Am inteles ca se face FIV si la Cluj dar sunt la inceput si nu stiu ce reusite au.Oricum,e mai ieftin ca la Giulesti.



Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete spune:

Heloo, Hello... Si eu am incercacat doua inseminari, iar maine o incerc pe cea de-a treia. Marina daca ma receptionezi, stii cine sunt. Avem acelasi medic. Numai ca am ceva nedumeriri. Pot sa-ti trimit un mesaj privat??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

musete cand vrei trimite PM sau email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Sunt una dintre aspirante care a facuta inseminare la Cj. Deocamnata nu am rezultatul, sunt la prima incercare. Inseminarile si vitro se fac la Clinica gine 1, in special la dr. Micu Romeo. Costurile sunt mai mici fata de alte clinici. Vitro costa 600 - 750 E, inseminarea 70 E.
O colega a fost de curand la al 2-lea vitro fara rezultate, adica test negativ. Tipa cu care a fost in salon a reusit din prima incercare.
Multe fete cu care m-am intalnit la clinica erau la a 3-a incercare pr. inseminare.
Nu știu ce sa zic, sunt dureroase nereusitele astea, te fac sa o iei razna, dar trebuie gasit echilibrul caci altfel se duce totul, nici bb nu vine, familia se duce pe rapa . Rabdare, rabdare si credinta in D-zeu caci numai el stie ce planuri are pt. noi.
Va pup. Steliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Scuze fetelor ca n-am mai scris dar am fost cam ocupata.Si chestia asta este o mica problema.Daca esti cam ocupat,lucrezi mult credeti ca este nevoie de un concediu pentru inseminare sau FIV?Mai ales ca dureaza pana se fac toate analizele necesare pt. asta,nu?
Multumesc tuturor pt. raspunsuri.Gabid nu mi-ai zis daca la tine a reusit sau nu FIV.Oricum multa bafta iti doresc in continuare.
Faptul ca exista totusi astfel de reusite ne mai da si noua sperante, celor care nu am reusit inca.
Felicitari pt. Marina si sa speram ca mai multe-i vom calca pe urme.

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Eu am o prietena care are bebelus prin inseminare. E adevarat ca nu i-a reusit din prima, cred ca la a 3-a incercare, dar i-a reusit. Tot ce stiu e ca problema era la ea nu la sot.
Succes mult fetelor!

Catalina si Laura (12 ian 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Merci CataD orice sfat e bine venit.Eu sincer sper sa mearga si in cazul in care sotul are probleme.Mai ales ca eu nu am momentan cel putin nici o problema,ovulatie exista deci sper ca prin inseminare sa dam o mana de ajutor spermatozoizilor astora mai lenesuti si mai putinei,punandu-i direct la treaba.Sper sa reusim toate.PUPICI pt. toate.

cecilia

Mergi la inceput