BEBELUSI DE 9 LUNI MANINCA KIWWI?

BEBELUSI DE 9 LUNI MANINCA KIWWI? | Autor: Theodora

Link direct la acest mesaj

As vrea sa le dau si altceva in afara de banane,mere,pere...Crede-ti ca pot minca kiwwi,voi dati bb-lor vostri?

www.yamafoto.com/users/otilia/images/5448/gemeni.jpg" border="0">
Mos Craciun cu plete albe
A sosit de prin nameti
Si aduce daruri multe
La fetite si baieti
Mos Craciun,Mos Craciun...
Din batrini se povesteste
Ca-n toti ani negresit
Mos Craciun pribeag soseste,
Niciodata n-a lipsit
Mos Craciun,Mos Craciun...

***Marry Christmas***
***Theodora, Alexandros, Giannis***

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

Bogdan manca kiwi, n-a avut probleme, sa nu te ingrijorezi insa, in scaun vor aparea semintele nedigerate, e normal. Poti sa le dai amestecat cu banana, sau cu branzica/cereale, ca sa nu fie prea acru. Daca le place... POFTA BUNA!!!

daca dragoste nu e, nimic nu e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Eu nu i-am Mariei kiwi pina la 1 an, iar atunci am scos semintele.

Sa fim fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

noi am mancat kiwi de pe la 6 luni, si nu am avut probleme; si eu ma intreb ce fructe sa-i mai dau, ca am auzit tot felul de lucruri rele despre fiecare dintre ele (in special legate de potentialul lor alergizant); pana acum (avem aproape 8 luni) am mancat mere, pere, portocale, banane (pe astea le mancam si cu carne!), piersici, chiar si prune; voi ce le-ati mai dat?

Daniela si bb Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Eu i-am dat pe la 6 luni... a facut dupa o adevarata iritatie pe faetisoara... Cu greu am scapat de ea, dupa cateva zile cand nu mai stiam ce sa fac... Nu-mi mai trebuie kiwi pana la un an...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coryna spune:

Eu i-am dat tot pe la 8-9 luni, dar lui Dragos nu i-au placut, dar o sa mai incerc acum in combinatie cu banana, poate asa i-l pacalesc. I-am dat fruct de mango si i-a placut, ceea ce nu pot spune despre mine, asa ca nu comentam gusturile bblusilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Dianei i-am dat kiwi la un an si i-a placut a mancat aproape o jumatate de fruct odata.

-dana si Diana Maria
(1 an pe 24.10.2002) [img http://www.desprecopii.com/userphoto/daniela%20costea/Diana%20la%20nico.jpg/img]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori spune:

fetitza mea are aproape 7 luni si incerc sa-i dau cat mai multe fructe. si ea ma incurajeaza, deoarece le mananca cu fffmare pofta!!
i-am dat kiwi, porto, mandarine, banane, mango, mere, piersica, ..cam atat parca...
sper ca nu am procedat rau...

pupicei si sarbatori fericite,



bb Bia si mami Cori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucab spune:

Teodora, dar de ce nu le dai decat sucul de kiwi, ca sa nu ai probleme in ceea ce priveste semintele. E f. bogat in vitamina C si nu vad de ce le-ar face probleme. Se spune ca si portocalele sunt alergene, si din moment ce au mancat portocale, si nu s-a intamplat nimic, ... de ce nu?In fond, sunt destul de maricei, nu?

R.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Fetelor va multumesc pentru raspunsuri...Miine mincam kiwwi!!!


Si in afara subiectului...Azi eram in bucatarie cu Alexandros si la un moment dat am luat cana sa beau apa.El a inceput sa topaie in scaunelul lui si sa intinda minutele catre cana...I-am pus cana la gurita si incet-incet a baut apa din cana si nu va inchipuiti ce bucuros a fost pentru noul lucru descoperit.Aceeasi reactie a avut si Yannis(Giannis) putin mai tirziu...Aaahh! Cresc bebeii mei,Doamne!

www.yamafoto.com/users/otilia/images/5448/gemeni.jpg" border="0">
Mos Craciun cu plete albe
A sosit de prin nameti
Si aduce daruri multe
La fetite si baieti
Mos Craciun,Mos Craciun...
Din batrini se povesteste
Ca-n toti ani negresit
Mos Craciun pribeag soseste,
Niciodata n-a lipsit
Mos Craciun,Mos Craciun...

***Marry Christmas***
***Theodora, Alexandros, Giannis***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumulina spune:

noua pediatrul ne-a zis ca putem manca kiwi la varsta asta (Teodora are 5 luni), dar numai pulpa, sa scoatem semintele.

,don'soara Alex si bb Teo

Mergi la inceput