M-am hotarat.....(adoptie)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianni spune:

Doamne fetelor , ce ghinion am....DEci de astazi sint deja in vacanta...Dar sper ca 'vacanta judecatoreasca'nu are nimic de a face cu cealalta instanta din Bucuresti (nu-i mai stiu numele , Curtea....?) sau sint si ei in vacanta ? Ca atunci chiar ca 'ma duc cu capul'....Cum as putea afla cind este prima sedinta (dupa 6 iulie)la Curtea 'X'? As putea telefona ?
Sa stie juristul de la Protectia Copilului din Ploiesti mai multe?
Or fi binevoitori?

Multumesc mult pentru sfaturi.

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Te referi la Comitetul roman pt. Adoptii, nu, din cate stiu, ei n-au vacanta cum n-au nici Directiile. In privinta datelor cand au sedinta, cu siguranta te pot lamuri cei de la Directie dar exista si un nr. de telefon al Comitetului, pe care din pacate nu-l am, cred insa ca-l poti afla de la informatii, sau cauta pe net.

http://community.webshots.com/user/lilianacsaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianni spune:

Multumesc Liliana .
Am sa caut pe Google, poate reusesc sa gasesc un nr de telefon.
Mii de multumiri si sa auzim numai de bine.

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Iti doresc mult noroc!

Luminita


http://photos.yahoo.com/lumylorv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianni spune:

Multumim Luminita !

Si eu iti 'tin pumnii'ca sa ti se realizeze visul (gemeni..).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bogdan65 spune:

Nu va mai faceti probleme cu actele! Actele se fac, va indruma asistentele sociale, fundatiile .
Pentru noi greu a fost sa gasim copilul dorit. Am umblat trei luni in Bucuresti la leagane, maternitati ,relatii etc.
Si noi doream o fetita de citeva zile dar pentru ca la virsta asta nu au situatia juridica clara am reusit sa o gasim de 4 luni.
Oricum ea era a noastra ! Sotia mea vroia o fetita bruneta, cu ochii verzi si parul cret. Fetita nu avea nici perisorul cret , nici ochii verzi si nici foarte bruneta nu era dar cind am vazut-o am stiut amindoi ca ea este. Sotia mea a inceput sa imi spuna :" Uite ce ochi verzi are!! si parul cret este exact cum am dorit-o !
Nici acum nu stiu daca a vazut sau nu ochii verzi si parul cret.
S-a intimplat in 2001 cu trei zile inainte de Craciun.
Cel mai frumos cadou !!!
In spitale am primit numai promisiuni si cereri (chiar de sponsorizare pentru renovare la Caritas).
Succes !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianni spune:

Doamne Bogdan, foarte impresionant !
Ma trec fiori...
Trebuie sa recunosc ca si eu mi-am dorit foarte mult un copil cit mai mic si bineinteles o fetita . Visul meu de-o viata , sa am o fetita...
Si totusi m-am intors acasa cu un baietel de un an , primul copilas pe care l-am vizitat...dar al doilea copil o sa fie sigur fetita.
Va doresc sa va bucurati impreuna cu fetita dvs.de multi ani sanatosi si fericiti.

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Buna flory si felicitari pentru decizia pe care ai luat-o .Eu stiu 2 femei care dupa adoptie Dumnezeu le-a dat si propriul lor copil.Eu iti doresc numai bine tie si familiei tale.
Multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_mm spune:

Fetelor, dragelor!!!
Nu stiu ce sa mai fac sa imi treaca luna asta mai repede!
Saptamana trecuta, cand am depus dosarul, mi s-a spus de la DPC ca psihologul este in concediu si se intoarce saptamana viitoare. Dupa intoarcerea lui/ei, putem stabili vizita la domiciliu si in aceeasi zi testul psihologic!! Intre timp, adica acum cateva ore, Viorel - husband-ul meu - a plecat in Israel si se intoarce abia joia viitoare. Deci fara el ... sunt legata de maini si de picioare. Si uite asa trece si saptamana asta si cea viitoare, iar eu ... innebunesc!!
Ma tot uit la lucrusoare de copii si ma mananca degetele sa cumpar cate ceva. Dar ma tin tare deocamdata. Credeti ca ar fi bine sa incep sa caut un bebe??? Si daca da, de unde sa incep!! Singura mea cunostiinta este la Universitar. In rest, nu mai cunosc pe nimeni. Simt nevoia sa fac ceva si sunt complet dezorientata!!!
As vrea tare mult sa existe cineva sau ceva care sa imi poata garanta ca de acum intr-o luna imi voi tine bebeul in brate!!! Cred ca atunci as fi mai linistita!
Unde, in afara de materinitati mai pot gasi bebici mici, mici??? Stiti??
Va pup,

Oana Melinte-Moraru

Mergi la inceput
Mergi la inceput