M-am hotarat.....(adoptie)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

draga oana,ma rog pt tine sa fie bine de data asta si sa aveti puisorul acasa cit mai repede posibil; sunt si eu emotionata, parca as fi in locul vostru...
te rog sa ne tii la curent cu tot ce mai apare; suntem multe care dorim sa facem pasul acesta si tu ne dai mare curaj; de cind am citit povestea ta, m-am hotarit si eu sa adopt o fetita;pina acum nu prea aveam curajul sa ma gindesc la adoptie, dar tu ai fost clicul declansator..
te pup si iti tin pumnii,
oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_mm spune:

Nici nu stii cat ma bucur sa aud ca intr-adevar povestea noastra a dat o sansa si altor copii. Daca intr-adevar iti doresti acesti lucru nu sta pe ganduri. Eu cred ca daca stai sa analizezi si sa despici firul in parte, in orice problema, te pierzi in detalii si nu mai vezi care iti este scopul real. Il pierzi din vedere. Procedurile nu sunt complicate si dureaza destul de putin. Iar in ceea ce ii priveste pe oamenii cu care vei lucra ... gandeste-te la copil si asta te va intari si in ceea ce priveste revolta pe care o vei resimti in privinta acestor "comercianti" cat si in privinta nerabdarii pe care o vei simti, cum ca ai vrea ca totul sa se fi intamplat ieri. Eu cred - acum mai mult decat oricand - ca pentru orice lucru bun trebuie sa depui efort. Numai asa il poti aprecia la adevarata lui valoare. Bafta si, te rog, nu mai sta pe ganduri.

Oana Melinte-Moraru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Subiectul a depasit 10 pagini,drept urmare o sa-l inchid!Daca mai aveti ceva de adaugat sunteti bineveniti sa deschideti partea a2-a!
Multumesc pentru intelegere!



Irina,veve & croko

Mergi la inceput