ultrasound la 11 saptamini

ultrasound la 11 saptamini | Autor: dea0277

Link direct la acest mesaj

Salutare la toata lumea...ieri am fost la doctor, sint insarcinata in saptamina a 10-11 (nu se stie sigur) si doctorul nu a putut vedea nimic...e normal? Mi-a facut ultrasound nu a ascultat cu aparatul doppler sa vada daca se aude inima. M-a trimis sa fac un test de singe sa vada daca chiar sint insarcinata sau nu. Pina acum s-au bazat pe testele mele de acasa...am facut 3. Luni ma duc la un alt ultrasound la spital si tot luni dimineata aflu rezultatele de la analizele de singe..... Aveti vreo idee?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_oona spune:

Draga dea eu am mers la ecograf cand aveam 4 saptamani si doctorul a putut vedea cu mare usurinta embrionul care era cat un bob de mazare.Pe la 10 saptamani embrionul are vreo 3 cm,deci este imposibil sa nu-l vada.Tu nu ai stari de ,ameteli,stari de oboseala??Poate lipsa menstruatiei nu este tocmai sarcina,dar asta un doctor ar trebui sa stie,parerea mea,mai ales ca ti-a facut si ultrasound.Eu zic sa faci niste analize sau sa mergi la alt medic.


Elena&baby girl(DPN 24oct.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dea0277 spune:

Pai asa stiam si eu...m-au trimis sa-mi fac analize la singe, dar tirziu...abia miine aflu. Stiu ca lipsa menstruatiei nu inseamna neaparat ca sint insarcinata, dar am facut 3 teste acasa la perioade diferite si au iesit toate pozitive, dimineata la prima urina. Miine merg la ultrasound la spital unde au aparate mai puternice sa vedem ce-mi zic si ce iese la singe. Nu am ameteli sau ceva de genul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Eu am fost la ecograf la 6 saptamani (de la UM) si s-a vazut foarte clar embrionul care avea si activitate cardiaca.. Nici eu nu-mi inchipui cum de n-a vazut nimic la 11 saptamani..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

eu am facut prima echo la 9 saptamani. Am vazut clar o mingiuta rostogolindu-se in toate partile si dand din manute. Asa ca nu aveai cum sa nu vezi. La fel, inimioara i se auzea foarte clar.

Ancuta & Martijn, (24.10.2003)


http://community.webshots.com/user/Busch_family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_2803 spune:

Ce vesti mai ai? E sau nu e ?

Gabriela & Laura (3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Mie mi-au facut eco la 5 saptamani si nu s-a vazut nimic. Si erau tripleti!!!!!


Dana, mamica de 2 baieti--Andrei si Stefan

Mergi la inceput