Rochia de mireasa - cand o aratati mirelui? :)

Rochia de mireasa - cand o aratati mirelui? :) | Autor: Bruden

Link direct la acest mesaj

Sunt curioasa de un lucru...aratati (ati aratat) sotului/viitorului sot rochia de mireasa inainte de nunta?

1. da
1. nu
3. nu m-am gandit la treaba asta

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tinabeve spune:

DA, i-am aratat-o, nu sunt superstitioasa.
Si Oricum o mai vazuse in poze, pentru ca m-am casatorit in rochia mamei.

Tina

Speranta moare ultima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns infofun spune:

DA, de ce nu?! Nu sunt superstitioasa! E adevarat ca a vazut-o doar in vitrina si nu pe mine, pt. ca am vrut sa ma vada atunci la marele eveniment,pt. prima oara imbracata cu ea, altfel isi pierdea din farmec. Insa nu sunt deacord nu superstitiile, eu cred ca ceea ce gandesti intens, se adevereste de multe ori, si evit sa ma gandesc la rau! Acum Slava Domnului avem aproape un an de cand suntem casatoriti si dca o sa fim la fel si de acum in colo, pot sa spun ca sunt cea mai norocoasa femeie!
Va doresc numai bine, sa fiti iubite si intelese!

Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Nu am aratat-o.

Boga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Da, chiar am cumparat-o impreuna!
Mai bine zis, el nu mi-a aratat-o mie, caci a tinut-o la el acasa pana in ziua nuntii, cum e obiceiul. Ce mai obicei!!! ca deja era incalcat!


CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Nuuuuu, în nici un caz înainte. Poarta ghinion si în plus e bine sa aiba o surpriza superba în ziua nuntii ca sa nu uite niciodata!! ma refer la rochie....nu la alte surprize.

Sibylle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Eu i-am aratat rochia de mireasa si m-a vazut si imbracata cu ea la cabina de proba ( e drept ca timp de doar vreo 8-10 secunde). Nu sunt superstitioasa; si nici nu am avut ghinion in casnicie pana acum.


Claudia ~13 sapt de la UM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

nu i-am aratat-o, nu din superstitie, ci pentru ca asa s-a intamplat; am facut-o la croitoreasa si ma duceam numai eu la probe, iar cand am luat-o, el a preferat sa astepte, asa ca a vazut-o abia in ziua nuntii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Da. Nasa mi-a imprumutat rochia si sotul o stia, deci nici un secret

Dana&bb Andy(1 an si 3 luni)
http://community.webshots.com/user/danaiakob

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Nici eu nu i-am aratat-o. I-am spus doar ca e "verde". Si a zis ca e ok. (rochia era insa alba..am vrut doar sa vad ce zice)
In ziua nuntii mi-a spus ca nu a crezut nici o clipa ca mi-am luat rochita verde!..Oare snt mult prea previzibila??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

noi am cumparat-o impreuna

Cristina

Mergi la inceput