Scaun moale, de mult timp

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

Florin,
voi de cat timp ii dati acel supliment naturist (acidophilus-bifidus)? Andrei al meu, in perioada in care-i ii dau (pt. eczema), are scaune mai moi decat de obicei. mi s-a spus ca depasirea dozei (la noi, 1/4 lingurita) poate provoca diaree (nu-i cazul vostru).
ma gandesc ca, daca ati actionat imediat cu acest probiotic, scaunul moale poate fi si de la el.


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

stiu ca bifidus ajuta tranzitul intestinal=scaun moale.s-ar putea sa fie de la asta.iaurtul activia contine bacteria bifidus si e f bun in constipatii,regleaza ph-ul intestinal...etc


parerea mea:-)



Ortansa-deX mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Tratamentul cu bifidus.. l-am inceput in a 3-a saptamana de scaun moale. Deci clar nu este de la el.. mai mult, dupa 1 saptamana de tratament (1 capsula bifidus / zi - fara gust sau miros...) scaunul a inceput sa se intareasca. Se pare ca suntem pe drumul cel bun si chiar a avut cumva/de ceva, flora intestinala distrusa. Din ce cauza.. habar nu avem.
Va tin la curent..


Cu respect,
Florin

"Give me what I want and I'll go away."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

am si eu o intrebare legata de flora intestinala. fetita mea de 2 ani jumate se pare ca sufera de o distrugere a acesteia, datorate tratamentelor repetate cu antibiotice. ati putea sa imi recomandati tratamente pt refacere? denumirea produsului, eventual preturi etc. am aflat ca exista aceasta problema aici, pe site, doctorita ei nu si-a pus niciodata problema aceasta, desi eu m-am plans ca nu are pofta de mancare si are probleme digestive.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

jocsane acidophilus lactobachilus(asa cred ca se scrie) se gaseste si sub forma de astronauti de la wallmark si sunt mult mai gustosi pentru copii decat sa inghita prafuri sau capsule, astea se sug pur si simplu si inafara ca regleaza tranzitul intestinal reface si flora stomacala. este excelent.

incearca si cu asta

sanatate si pupici de la andreea si de la nazdravani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

mamika, spune-i tu lu fiemea de 1 an si 4 luni sa suga medicamentul... .

Rosey... io zic sa te duci la farmacie si sa intrebi.. sigur vor sti ce sa-ti recomande.

Cu respect,
Florin

"Give me what I want and I'll go away."

Mergi la inceput