O-zone sau cam asa.....

O-zone sau cam asa..... | Autor: Mirunda

Link direct la acest mesaj

Dragelor si dragilor,

am citit cateva subiecte espre un cantec cu haiduci al acestei formatii, toata lumea pare a fi super-incantata de ea! Eu in schimb-RUSINICA- habar nu am ce e cu ei, cine sunt, si mai ales...cum suna cantecul!
Oare ar putea cineva sa imi trimita un mp3 cu acest cantec? Ca mor de curiozitate....
Mercic si un pupic!
Mirunda

"Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Aici poti sa vezi si videoclipul cu melodia "Dragostea din tei"- O-Zone...si melodia n-are decit un haiduc, sa stii
http://mapage.noos.fr/martialro/ozone/video.html
iar aici mai ai citeva videoclipuri de-ale lor
http://o-zone.shows.it/
Sper ca merge.

Iren burticoasa & Bogdanelu nazdravanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

Iren, , merci!
Melodia o stiam, dar videoclipul nu
Misto si al 2.lea link, poti asculta toate piesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunda spune:

O pentru Iren!
Si un !!!
Fain clipul, si talentati baietii!
Mirunda

"Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Si mie imi plac tare de tot! Multzam frumos Iren pt link-uri! Daca nu o sa le putetzi incarca sa stitzi ca e din cauza mea ca stau non-stop si ascult pana la disperare "Dragostea din tei"

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Trebuie sa bag īn seama la subiectul asta. De cānd au intrat in majoritatea topurilor europene pt prima oara am auzit o sala plina de francezi īncercānd sa cānte īn limba romāna. Sincer, īmi dau lacrimile de bucurie cānd īi aud.

Sigur ca exista reactii de tot felul. Tot romānul se trezeste foarte destept si striga:"Draga, asta nu e kultura!!!! Rusine!!!". Ca si cum spaniolii ar fi facut scandal din cauza celor de la Las Ketchup...ca le strica imaginea :-))))) Am mai spus-o deja:"Tara arde si babele se piaptana".

Nu-i nimic. Noi sa fim sanatosi!!! Si O-Zone.

Sibylle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella spune:

sīnt super baietii azi i-am vazut la Top of the Pops pe rtl..sīnt pe locul 3.
pīna si la handy/mobli..toti au pe aici dragostea din tei :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Comentariu rautacios de la un roman care s-a trezit destept: pai da, francezilor si nemtilor la vine usor, ca nu inteleg stupizenia versurilor. Asa cum si mie imi vine usor cu Las Ketchup...linia melodica normal ca "prinde", doar e un soi de disco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa spune:

Merci Iren
Vreau sa copiez melodiile pe calculator dar nu am reusit, cum sa procedez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Da voi stiti ca aici, pe anumite posturi de radio unde e difuzata melodia, se spune ca e bulgareasca??

Iren burticoasa & Bogdanelu nazdravanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaangeli_que spune:

Cand am auzit prima oara la radio piesa Dragostea din tei am sunat la toti cunoscuti eram asa de bucuroasa,pacat ca erau Haiduci, mai ales ca eu stiam ca piesa era cantata de O-ZONE,oricum imi parea bine ca se vorbeste si de noi romanii ca stim canta


Mergi la inceput