Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (19)

Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (19) | Autor: Gabbriela

Link direct la acest mesaj

Alabama
Mihaelabebe-Athens (web)
Tlaura-Montgomery (web, www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">web2)
Arizona
Moniq
California
Raly - Richmond (bay area)
FLORYNA-Los Angeles
Gabbriela-Los Angeles (Buena Park) (web)
Garofitza-San Diego
Fetitza-Clara-Buena Park
Iuliana-Gold River (web1, web2)
Kim222-Laguna Hills (web)
Lai -Bay Area (www.reclama mascata//avertizare/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=lai" target="_blank">web)
Ruxij-Sacramento
Katica-Sacramento
Connecticut
Alinuta-Stamford (web)
Florida
Conchita -Orlando
Elenalove27-Davie
mir1301-Ft Lauderdale
Georgia
aida_o-Atlanta (web)
Cleomax-Atlanta
Illinois
Carolyne-Chicago
danadarla-Chicago
Ina Stan-Chicago
mn-Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn-Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra-Chicago
polux-Chicago
PrInTeSs2- Chicago
Rachel-Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Indiana
Amuleta-(in apropiere de Chicago) (web)
Doinna- Indianapolis
Laura_Oprescu
Kansas
Crism (web)
Maryland
Llaura-(DC area)
lucia_cs-Baltimore
Massachusetts
andabrro-Greater Boston
Nedda-Boston
Michigan
ANDRUSHKA-Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza-Detroit (web)
Oana_B
simonaM-Troy (web)
Minnesota
Ancadm- Minneapolis/St. Paul
Mississippi
super-lia-Biloxi (web)
Nevada
Calina73-Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
New Hampshire
Veve-North Conway (web)
New Jersey
Andrada
Roxy (incepand cu..?)
Laura Takacs-Flemington
New York
Adriana - New York (web)
Ocebine
Iubibubi-New York (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi" target="_blank">web)
Sentoria-New York
Delia21 -New York
Adivio -Astoria
Ohio
Allya-Cleveland (web)
bAlly-Akron (web)
Pennsylvania
Ann Marie-Philadelphia (web)
Monicutza3-Pittsburgh
Texas
casi
lucamatei-Dallas
Washington
Lexi-Seattle
Anapharm -Olympia
Wyoming
Silvia_popa-Laramie



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Fetele care ati gasit bilete atat de ieftine, este posibil sa ne dati si noua un nume de agentie si un mail sau ceva de genul? In acest fel, fetele care au luat bilete cu 1500$ ar putea sa le anuleze, daca mai e timp si merita.

PS - vorbim de dus-intors.

Lucia sotia lui Csaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Lucia, Abaco Travel din New York, $700 dus-intors pe un an, de la NY la Bucuresti. Numarul maine ti-l dau, sau te poti uita pe internet pe Yahoo la Yellow Pages. Cere-o pe Angela.

Revin maine cu poze de la botez. Sunt obosita moarta, inca mai am musafiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Mersi mult Laura, am sa caut sa vad care e treaba.

Odihna placuta dupa botez.

Lucia sotia lui Csaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Lucia, poti sa incercri si la New Europe Holidays (212) 686-2424. Eu de acolo am luat mereu.

Laura, asteptam povesti de la botez!!!

Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3)
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex3.jpg
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick3.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Fetele, uitati linkul cu "pozili". Botezul a fost reusit, dar slubja nu mi-a prea mers la inima, ca cel putin mie mi s-a parut la banda si fara prea mult fast, asa ca la ortodocsi. Cica asa e la catolici, asa o fii. A durat vreo ora oricum, si Alex a fost tare cumintel, a si adormit. Au botezat inca alti 4 copii, si nici asta nu mi-a placut prea mult, dar vad ca asa e "schema" aici la catolici. Sotul meu se uita la ei si zicea "vezi ca arata ca sobolanii pe langa al nostru". Erau micuti de 6-8 saptamani, nu ca al nostru de 6 luni. Restaurantul si masa au fost excelente, numai ca in toiul bairamului s-a luat curentul si la 92 de grade afara s-a facut cam sauna inauntru. Aveau ei generator, dar abia au facut fata. Alex a dormit tot timpul dupa botez, doar o singura data s-a trezit sa manance si pe urma a tras pe dreapta din nou.

Ce sa va spun, a fost ca un print imbracat. Nasa i-a luat costumas frumos cu papion, un lantisor de aur, cica asa se ia la baieti, ca la fete se dau cercei, n-am stiut, pt ca la primul nu i s-a luat asa ceva. Oaspetii au foarte generosi cu cadourile, numai ca cel mare s-a simtit lasa pe dinafara si mi-a fost mila de el. I-am promis ca-i pun si lui in cont niste bani, dar bineinteles ca nu a priceput el de ce Alex a primit mai mult decat o sa primeasca el.

Cam asa a fost. Acuma sunt obosita, si incerc sa ma trezesc, inca.

Voi cu ce va mai laudati?

http://share-photocenter.bestbuy.com/osi.jsp?i=EeBOWzhu2aNWGp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Laura, felicitari pentru botez sa va traiasca micu' crestin si sa va bucure inima intotdeauna
Misto carciuma

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Intr-adevar la catolici este mai auster si mai rapid decit la noi. Sotul meu este catolic si am asistat la multe botezuri. Cel putin la botezul nepotului nostru nici macar slujba nu s-a facut (parintii sint necasatoriti) si pina am parcat masina, s-a terminat!!! Cam in 15 min a fost gata.

La noi au ramas cu gurile foarte larg deschise (nu au vazut botez ortodox pina la noi) si foarte socati de faptul ca ii dezbraca total. Cel putin socrii la al doilea botez au angajat un om la filmat ca sa arate la restul poporului ce tevatura e la noi!!!

Laura, puii tau arata absolut superb! Noi la al doilea am dosit intr-o camera la restaurant o multime de jucarii si cind cineva ne dadea cadou pentru cel mic, scoteam de acolo ceva si pentru el.

Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3)
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex3.jpg
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick3.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

, am vazut pozicile ...frumoase tare ...am vazut-o si pe Ramona...oboseal;a e fireasca dupa toata treaba asta fastuoasa...
nasii sunt aceeasi cu ai lui Alex?
am si eu o intrebare,acus ca fu vorba de botezul puiului tau ...ce se duce la un taiat de mot? o sa mergem si noi la un puiut scumpic si nu stiu ce obiceiuri sunt ...sunt ortodocsi si altceva nu stiu ce mai trebuie spus...
la noi, sfarsit de saptamana linistit...e prima luni cand il aud si pe Adi ca e odihnit...astazi are examen final la un curs...e atata de odihnit ca sper sa ii priiasca si la examen...
saptamana viitoare e Memorial Day ..trupa noastra de prieteni merge la Saint Louis insa eu parca oscilez ..sunt cam sapte ore de mers cu masina...inclin catre nu ..ceva mai aproape ar fi mai indicat...
cam atat despre noi ....pupici








































































Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Laura O, baietii mei la mot au primit jucarii ca la o zi de nastere.
La primul nasii i-au dat si niste bani dar la al doilea unde nasii sint parintii mei nu i-am lasat sa-i dea bani deloc.

Eu le-am facut motul la un an si am cumparat un poster mare care l-am pus la intrare in restaurant si am rugat pe toti care au intrat sa scrie ceva pentru copii. Am rulat posterele si le voi deschide din nou peste citiva ani.

Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3)
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex3.jpg
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick3.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuta spune:

Laura, sa-i fie de bine botezul puiutului tau! Frumosi copii ai, sa-ti traiasca si numai bucurii sa-ti aduca!

Noi am botezat-o pe Alexandra la o biserica greceasca, iar slujba a fost tare frumoasa. E adevarat ca am dezbracat-o la poponeata goala, si micuta era tare incintata crezind ca urmeaza baita, drept pentru care s-a pus pe chiuiala. Nu prea pricepea ea de ce o tine nenea ala deasupra caditei si nu o baga in apa, dar pina la urma s-a prins ea ca nu e rost de baita si da-i scandal. A fost frumos, si preotul m-a uns pe sufletel.

Avem si noi ceva pozici cu gargaricioasa http://community.webshots.com/album/144602651XIlxsU

V-am pupat si o saptamina buna sa aveti!

Mergi la inceput