FIV 12

FIV 12 | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj



Oana_B

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellena spune:


" NU TE TEME DE MAINE, DUMNEZEU ESTE DEJA ACOLO ! "

pt. Irina si nu numai ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna dimineata dragelor, azi vreau numai vesti bune de la voi, Mirela.
Anemona multumim, sanatate maxima si nastere usoara si cezariana ti se va parea un fleac cate de fericita ai sa fi.
Ileana esti ceva de groaza, stai scumpa mea potolita si fa exact ce ti-a zis Monica, se pare Ileana ca degeaba ne-am batut capul eu si Ralu cu tine anul trecut, intelege ca FIV-ul ste o simpla procedura in comparatie cu operatiile tale, te rog mult nu te mai stresa pentru toate prostiile, gandeste pozitiv si ai incredere in sansa ta. Vrei bataita vin sambata la medsana si ti-o dau inaintea punctiei
Bravo Tia asa te vreau increzatoare si optimista
Monabb cum te simti draga mea, creste burtica creste? sanatate multa si ai grija de comoara ta.
Mara, Suzana/Ilie, Oana bafta multa si voua si va tin pumnii.
Ce-o fi oare cu Gabi de nu da niciun semn?
Va pupic si o zi buna va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Saru' mana ANEMONA.
O sa incerc sa gandesc asa..daca ma influenteaza o sa ma gandesc la ce ai scris si o sa ma chinui sa nu mai aud nimic...fiecare cu sansa lui ..este adevarat, hiar daca uneori ma intreb daca eu am sansa...poate ..ramane doar sa sper...
La noapte o sa fac pregnylul...red a ma duc undeva la camera de garda..ma duc in seara asta sa vorbesc si la 1 la intepat.
Sper sa fie bine...
Anemona as putea sa-mi fac singura pregnylul?



Pia,
fi seriasa, nu ai depus eforturi degeaba...sti bine ca atunci cand este vorba de mine...nici o problema, cu capul inainte, dar asa cand mai implic pe cineva, cand de mine si sansa mea depinde si viata si destinul altei persoane...ma simt aiurea si nu cred ca o sa reusesc sa ma impac cu ideea ca eu pe langa faptul ca influenez viata persoanei de langa mine, pot datorita vietii sa io si stric...cu asta cred ca nu o sa ma impac niciodata...
Oricum, de la injecii nu am probleme vizibile...doar prima a ramas inca "galma", dar principalul motiv cred ca este faptul ca nu m-am miscat dupa ea, sau am stat incordata la gandul ca este prima....
Astazi am facut si ultima injectie, ( trebuia sa o fac inainte de 10), iar am dat peste o asistenta careia a trebuit sa-i explic ce este menogonul si cum se face...luni ii explicasem uneia ce- i cu punctia ( "cum adica trebuie sa-mi extraga ovulele?")..m-a si uimit, dar m-am gandit si ce fericiti sunt cei ce nu o sa aiba in veci asemenea probleme....
Merci fain pt. sustimere gagici...


iNTREBASEM INTR-UN MESAJ CARE VAD CA nu apare editat..Irina si Ellena de ce astazi?Nu este prea devreme? Eu tot am numarat si nu-mi iea 2 saptamani..doar 10 zile?
Oricum suntem alaturi de voi!

Ilie/Suzana, ce faceti? Cum stati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ja spune:

SALVE FETELE
Am revenit si eu
Am la purtator 4 embrionasi obtinuti cu greu de dr Cocei,caci ne-au cam dat cu flit .Sunt totusi fericita si stau numai in pat,mai ales ca sunt strasnic pazita de sot.
pe curand..si sa ne vedem cu burtici
ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Sa fie intr-un ceas bun ja! Stai cumintica ca peste 2 saptamni ne vei da veste cea mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Super ANA!Sa fi cuminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilie spune:



.... tuturor....

ne cerem scuze ca nu am mai fost asa de activi .... la scris ... dar momentan nu mai avem ... net

INSA .... azi am fost la echo .... cate 3-4 fuliculi pe fiecare ov. deci.... pana sambata Gonal .... iar LUNI PUNCTIA

Suntem convinsi .... ca voi toate ca ACUM v-a fi SUPER.

Deja ne pare rau ca n-o sa mai fim asa de activi pe la aceste subiecte ..... INSA .... vom fi activi la .... mamici din feb 2005

Va tinem pumnii la toate si mamicilor!!!!

Ilie & Suzana & piticii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giugiuca spune:

Nici nu stiu cum sa incep..nu stiu ce sa zic..doar ca niciodata in vo=iata mea nu m-am simtit asa de pustiita si sfarsita ca azi. Simt ca nu mai am pentru ce trai..viata mea nu mai are nici un sens,...
Creadeam ca exista cineva acolo sus care ma iubeste si pe mine..si care dupa atatea necazuri imi va da si mie o bucurie..dar nu a fost asa.
unde o sa gasesc puterea sa o iau de la capat?..nu mai sunt in stare sa o fac.
Va multumesc tuturor celor care au fost alaturi de mine cu o vorba buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellena spune:

Buna dragelor,

Am rezultatul testului din ziua a 13-a: beta-HCG = 39,7 mUI/ml. dar speram in continuare (sotul meu e optimist).
Voi repeta analiza luni.
Azi dimineata am avut usoare scurgeri roz ... .
Dr. mi-a spus sa fac o fiola de Gravibinon, poate va rezista ... incerc sa gandesc pozitiv !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mit spune:

Buna ziua!
dupa concediu am venit si eu, va doresc multa bafta
eu inca am probleme cu ovarele dupa In vitro, atrecut deja 6 luni.
stiu, ca trebue sa gandesc pentru viitor, trebue sa fac inca o data, dar mie frica foarte mult.
sinteti foarte curajoase, SUCCES!!

Mergi la inceput