Cezariana la Spitalul Municipal

Cezariana la Spitalul Municipal | Autor: Lavi

Link direct la acest mesaj

Cine are mai multe informatii despre operatia de cezariana efectuata la spitalul Municipal poate sa imi trimita si mie cateva raspunsuri deoarece in febroarie urmeaza sa nasc si parerile unor mamici m-au speriat putin? De asemenea cine a fost pacienta D-nei Dc Moldovan poate sa imi spuna ce fel de medic si om este? Va multumesc mult si va doresc din suflet Sarbatori Fericite!

Lavinia Ciuta

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Ce anume te intereseaza, Lavi? Eu am nascut prin cezariana (2 cezariene de fapt) la Municipal cu dr. Constantinescu. Intreaba exact ceea ce vrei sa stii si am sa-ti spun cum s-au petrecut lucrurile in cazul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Eu am nascut cu dr.Badiu in septembrie.Ce vrei sa stii? Deocamdata iti zic ca a fost f. bine, m-au ingrijit extraordinar si am venit acasa dupa 3 zile.detalii la cerere!!

Sanatate si sarbatori fericite!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pufinas spune:

Mesaj ptr LAVINIA CIUTA - in primul rand felicitari :-) Este cea mai frumoasa perioada din viatza unei femei...

Eu am anscut chiar cu Dna Dr Moldovan tot cu cezariana si a fost foarte bine. Nu mi-a supurat operatia deloc si plus de asta in perioda post operatorie mi-a fost de mare ajutor , tinand cont ca o sunam de 3 ori pe seara. Are si ea o fetitza si imi tot povestea de ea... Eu am un baietezel de 3 anisori - Andrei ...

Succes si fruntea sus, operatia trece, momentele mai putin frumoase trec si ramai cu bucuria toata viatza,

Cu multa caldura sufleteasca,

Andra

Andra CRUCEANU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Hai ca m-a patruns spiritul de sarbatori si-ti dau mai multe detalii.
1.Fara frica
operatia dureaza cam o ora, dupa care te duce la post-operator.Daca ai anstezie epidurala iti baga prin cateter calmante, pana cand zici tu ca nu mai ai nevoie (asa a fost la mine).Dupa 12 ore te mobilizeaza, sau a doua zi dimineata daca te operezi in cursul zilei.Eu am fost operata la 10 noaptea si am plecat din post-operator dimineata pe la 11, 12, e mai bine asa.Cele care erau poerate ziua au stat mai mult in pat.Pare mai bine ,dar nu e.Trebuie sa faci un efort si sa te dai jos( cu ajutor) cat mai repede( 12, 14 ore).
Mi se pare ca una dintre paciente era la Dr. Moldovan, a venit dimineata si a stat cu pacienta vreo ora, aproape, mi s-a parut sufletista.
Succes!

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Va multumesc pentru raspunsuri, sunteti niste dulci. Pufinas Te rog sa-mi spui ce ar mai trebui sa stiu.
Sabina daca mai am nevoie de de consultatii vrei sa fi ingerasul meu pazitor si sa ma "cresti"

In rest fetelor recunosc ca mor de frica

Va urez sarbatori fericite!!!

Lavinia Ciuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cruella_2003 spune:

Buna!

Sunt chiar noua noua pe acest forum. Vreau sa va intreb: stie cineva cum este dr. Badea de la Municipal? Eu o sa nasc cel mai probabil prin cezariana, sunt deja in luna a 8-a. Acum sunt inscrisa la Filantropia, insa nu prea imi inspira incredere. Puteti sa imi dati cateva sugestii? Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rcamelia spune:

Despre dr Badea poti citi la:http://www.reclama mascata//avertizare/forum/topic.asp?TOPIC_ID=13710. Eu ti-l recomand pe dr. Badiu tot de la municipal.
Succes!!!

Mergi la inceput