Pusculita DC si alte conturi deschise

Pusculita DC si alte conturi deschise | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Fac o actualizare a banilor primiti prin plic pentru PUSCULITA Desprecopii.com la 23 Aprilie 2004:

540 Euro + 50 $USA + 125 $Canada + 30 Franci Elvetieni

Cu aceasta ocazie - as dori sa aflu de la Aurelia care este situatia contului deschis pentru DC-Cristi - pe care il administreaza ea. Nu avem nici o informatie de acolo.
De asemeni - ne facem datoria sa va informam ca singururele conturi oficiale Desprecopii.com sunt

Lei: 251101.113709002083015

Dolari: 251101.213709002083013008

Titularul conturilor este Dr. Cristian Gabriel Popescu

Ambele conturi sunt deschise la Bank Post Bucuresti (sucursala Magurele)

Pentru cei din Diaspora care vor sa contribuie la Pusculita DC - va rugam trimiteti un PM si va voi trimite imediat adresa.

multumim. impreuna suntem puternici.




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

Pentru contul deschis in Franta Operation Cristi" la data de 16 martie 2004 ora 17,13 din pacate situatia este urmatoarea :
Galerne Aurelia
CPT CHEQUE n°38680645000 Solde au 24/04/2004 : 0,00 EUR



FRF/EUR




Cum acest cont a fost deschis in principal pentru donatiile persoanelor de origine franceza ce fregventeaza site-ul onlinero ,noi(Juby si Eliane les webmasters) am repus anunturile lor(Cristi si Simona egalement) pe prima pagina a site-ului si din forum iata situatia unde sintem astazi:
http://www.onlinero.com/forum/read.php?f=1&i=1045&t=1045

Aura&Luca,2 ani si 2 luni!
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
http://yamafoto.com/?ref=6538

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia Horoiu spune:

Asa cum i-am cunoscut eu pe francezi in vremea cit am locuit in Franta, stiu ca sint foarte deschisi si saritori fata de actiunile de caritate si solidaritate.
O buna dovada este insasi existenta Mecenat care functioneaza pe baza sponsorizarilor,a binevoitorilor, a celor care se implica efectiv, practic sa ajute dezinteresat.

Am convingerea, ca de indata ce vor avea informatii mai concrete referitoare la ce solutie se adopta,costul operatiei,clinica,transport, etc...vor raspunde imediat.

Trebuie sa recunoastem ca pina acum nu am avut aceste informatii atit de exacte pentru nici unul din cele doua cazuri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pentru Romania situatia conturilor la 23.04.2004:
1. Lei - 343.232.340 lei
2. Euro - 150 Eur
3. USD - 1649.36 USD

Ritmul depunerilor dupa cum se observa a scazut dramatic insa tin sa multumesc celor care declarat sau anonim au contribuit (unii cu sume de-a dreptul coplesitoare!) la strangerea sumelor de mai sus.
In momentul de fata www.desprecopii.com incearca prin resurse proprii solutionarea pe cai legale a situatiei lui Cristi in paralel cu alte variante. Nu stim deocamdata cum se va finaliza insa va asigur de faptul ca ceea ce tine tine de www.desprecopii.com si deci implicit de cei care au contribuit prin www.dsprecopii.com la acordarea unei sanse se ve derula in continuare atata vreme cat inca va mai exista o sansa de raspuns. Este datoria noastra fata de voi, este datoria noastra fata de acest copil.
Fiti alaturi de noi pentru ca in realitate voi veti fi alaturi de aceste suflete curate.

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Ninja, doneaza linistit pe Paypal, banii ajung unde trebuie.Pusculita DC, e pusculita la propriu, adminii au primit pe adresa lor de-acasa, plicuri cu sume de bani, de la fete din afara Romaniei si care n-au putut, dintr-un motiv sau altul, sa plateasca prin banca.

http://community.webshots.com/user/lilianacsaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Ninja - fii linistit - toti banii donati se folosesc in scopuri umanitare. Am specificat de fapt acest lucru de mai multe ori.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Catre conturile DC?In dreapta sus exista maimutelul ala mic cu "ajuta!" langa el.Asta intrebai,Ninjake?


Irina,veve & croko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Poate ma bag ca musca in ciorba dar tot vad la televizor emisiuni in care se pot trimite sms-uri cu mesaje sau dedicatii la numere gen 1234 si care costa x $/minut.

Poate e o idee tampita, nici nu stiu care's costurile pentru asa ceva, dar ma gandeam, ce-ar insemna sa avem si noi un astfel de numar unde banii care se colecteaza sa fie folositi pentru ajutor umanitar. Asa ar dona mult mai multi bani (e si mai comod, trimiti doar un sms fara sa mai mergi la banca) si poti dona si sume mai mici (am citit mesajele multora care se jenau sa mearga la banca sa depuna doar 100.000 lei).

E o idee, daca vi se pare deplasata, stergeti mesajul.

Mickyyy si Malina Ioana (31.03.2004)

http://community.webshots.com/user/mickyyyy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela_Georgiana spune:

Puteti trimite situatia conturilor la zi?
Cati bani s-au strans?
Nu este nimic publicat din Aprilie.
Cristi trebuie operat de urgenta, spuneti-ne cati bani s-au strans sa stim in ce directie sa ne orientam.
Multumesc,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

aceasta este situatia conturilor la zi.
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23347

Cit despre situatia lui Cristi si/sau operatie - singura care poate da stiri este Adelina.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela_Georgiana spune:

Mirela, Florin si Cristi

Aceasta este situatia din 28 mai. Nu s-a mai strans nimic intre 28 mai si 28 iunie? Va rog sa trimiteti situatia din ultima luna. Ma intreb de ce nu este cont umanitar? Macar pentru un cont umanitar nu se platesc taxe....
Ce e curios e ca in data de 28.05 in cont sunt 1650 USD la data de iar la 13.04 erau 1649 USD. Cineva a donat doar 1 USD??
N-a donat nimeni dolari intre 13 aprilie si 28 mai?
Infine, si 1 dolar e important, putin cate putin se strange.
Eu propun ca aceasta suma se mearga direct la Adelina, ea se ocupa de Cristi. Ce ziceti?
Multumesc tuturor.
Mihaela

Mergi la inceput