uter retrovers - pozitii sex

uter retrovers - pozitii sex | Autor: Chi

Link direct la acest mesaj

Mi-e cam jena, dar asta este ...
Intrebare : pentru un uter puternic retroversat , care sunt cele mai bune pozitii si metode pentru a ramane insarcinata ?de cateva luni bune , si nik . Am ramas cu vreo patru ani in urma, accidental , dar nu eram pregatita pentru un bb si am renuntat la sarcina , iar acum , privind in urma , imi vine sa-mi dau palme .
Cum sa "atac" zilele fertile , astfel incat sa vina barza si la noi ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Eu stiam ca undeva pe la mijloc intre cicluri apare ovulatia.
Succes

Dana&bb Andy(1 an si 2 luni)
http://community.webshots.com/user/danaiakob

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-pis spune:

si eu, si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Chi, eu am uter retrovers si am ramas de doua ori dar din pacate am pierdut ambele sarcini.
La ambele sarcini contactul a avut loc in pozitia eu deasupra si dupa contact am stat circa 30 minute pe spate cu piciorusele ridicate.
La prima sarcina nu mai stiu exact in care din zile am ramas dar dr. zicea ca a fost la sfarsitul ovulatiei, in schimb la a doua sarcina contactul a avut loc cu doua zile inainte de ovulatie.

Sper ca ti-am raspuns la intrebare si iti va fi de folos si....SPOR LA TREABA..:)

Flory

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

O prieneta care are uter retrovers a primit sfatul ginecologului ca, pt a creste sansele la o sarcina, sa stea pe burta dupa contact cam o ora. Cred ca are o logica, pt a aduce prin gravitatie uterul intr-o pozitie mai aproape de normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo24 spune:

Apropo, Anemona, si mie mi-a spus medicul sa fac asa dar nu pt. ca
as avea uter retrovers, ci din cauza colului, care este nu-stiu-cum
pozitionat. Stii/Stiti cumva cum se cheama asta, ca am uitat , si nu stiu cand o mai intalnesc pe medica mea de familie sa o intreb. Daca aud cuvantul sigur imi amintesc, dar asta pp sa ma ajute cineva.

Dodo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

si stai pe burtica dupa aceea.. spor la treaba

Mergi la inceput