cat te ingrasi in prima luna?:))

cat te ingrasi in prima luna?:)) | Autor: andra teo

Link direct la acest mesaj

E normal sa nu ma mai cuprinda niste perechi de antaloni la o sarcina de doar 4 saptamani? In rest nu m-am ingrasat, dar pe burta nu mai reusesc sa ma mai inchei la perechile care imi veneau fixe inainte...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Initial creeata de andra teo

E normal sa nu ma mai cuprinda niste perechi de antaloni la o sarcina de doar 4 saptamani? In rest nu m-am ingrasat, dar pe burta nu mai reusesc sa ma mai inchei la perechile care imi veneau fixe inainte...



nu e vorba de normal-anormal... eu la prima sarcina am luat 7 kg in primul trimestru... nu zic cat am luat in total... (le-am dat jos apoi)
ideea e ca iti va fi mai greu sa slabesti dupa... asa ca, ai grija, mie mi-a parut foarte rau ca nu mi-a atras nimeni atentia din timp
acum sunt la a doua sarcina, in 8 saptamani si umblu in aceeasi blugi... vorba aia cu ciorba si iaurtul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella spune:

eu am slabit 1 kg īn prima luna si dupa aceea am pus aproape 8 kg pe parcursul sarcinei(pīna la 9 luni)

Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by Ella

eu am slabit 1 kg īn prima luna si dupa aceea am pus aproape 8 kg pe parcursul sarcinei(pīna la 9 luni)

Ella



ai avut baiat, nu?:))))))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Eu pina a a 7a,nu ma ingrasasem asa , dupa acasta am inceput sa ma rotunjesc , dar fara sa exagerez consider ca am fost o garvida frumoasa, adica nu grasa,..ci tot eu cu citeva kg 8-9 ,pe care le-am dat jos in timp, mai ales dupa ce am terminat cu alaptatul!Nu am mincat dulciuri ,si piine (doar cind imi permitea meniul).Chestia cu piinea e la mine de multi ani, si functioneaza.Numai bine si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

la mine functioneaza chestia cu sarea! fara (prea multa) sare in mancare, apa nu e retinuta in tesuturi, fara ingrasare asadar, fara celulita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivian spune:

uite, eu am luat 2 kg in trei luni, itzi spun si cum, in primul rand m am latzit in bazin, m am si ingrasat dar nu exagerat, sanii mi s au dublat-spre bucuria sotului, fundul mi s a bombat, si burta, imi e din cand in cand ...umflata ,cred ca de saptamana ce vine o sa inceapa sa se vada putin cate putin-burtica.
de mancat, mananc de toate la ore fixe, si intre mesee...incerc fructe, iaurt, cornuri.beau 6-8 litri apa pe zi.
si mi a recomandat doctorul 1 ora plimbare pe zi!pupi.eu am aproape,12 sapt de sarcina.
sa ti mai zic ceva, nu te retine degeaba dar nu fi nici...mancaciosa...pierduta.
eu inainte de a ramane gravida,tineam de 3 ani o dieta de mentinere,mai mult de slabiree si acum mananc ca un om normal,dar fatza de cum papam inainte e mult.
in schimb am avut vointza sa dau acum 3 ani 17 kg jos, voi avea si dupa nuæ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

8 litri pe zi? mon Dieu! cate grade sunt afara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

in primele 4 luni, am slabit din cauza vomitatului, doctorul credea ca nu ma mai ingras. pina in luna a-8-a am pus 12 kg, acum in luna a-9a am pus 18 kg, desi nu se vad, nimeni nu ma prea crede ca voi naste curind... dar in schimb m-am umflat la mini si la picioare, si nu prea pot sa-mi explic kilogramele astea din ultimul trimestru?! Doctorul a spus sa stau linistita ca le voi pierde dupa nastere, in timp, vom trai si vom vedea!
mai pot sa-ti spun ca nu am avut deloc pofte deosebite, desi inainte eram ff pofticioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eryka spune:

Eu in prima luna nu am pus nimik pe mine ,iar la sfarsitul celei de a 3-a luna eram minus 2 kg.De la 4 luni am inceput sa pun si eu pe mine.

Eryka & sufletzica din burtica (36 sapt.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MALUBA spune:

depinde de fiecare sarcina....
eu de ex am slabit in primele 3 luni 4kg si mancam din 2 in 2 ore cate 2 feluri de mancare (aveam prob cu glicemia)dar din luna 6 am inceput vertiginos sa pun de am ajuns la sf sarcinii la +22kg....
prietena mea care a fost cu 2 sapt mai mare in sarcina ca mine a patit-o invers: a luat in primele 4 luni kg bune si apoi mai nimic...
nu te ingrijora ...si mai ales nu-ti fa prob de cate kg ai sa iei...uite eu in 7 sapt de cand am nascut am dat jos aproappe tot

sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos si voinic!!!

DARIUS IN 7 sapt si a lui mamicuta

http://community.webshots.com/album/125065060nZxywh

Mergi la inceput