Luna de miere

Luna de miere | Autor: livia_sampetru

Link direct la acest mesaj

unde as putea sa plec in luna de miere?.eu as vrea in Grecia,dar nu stiu in ce zona.si ami am o luna pana la nunta...ajutor.
va multumesc tuturor.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Poti alege Creta am auzit ca e superb pentru o luna de miere. Sau poti alege ceva mai exotic Egipt si sunt tarife asa mici in Egipt ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmin spune:

in grecia n-am fost, dar pot sa iti recomand cu caldura turcia. am vazut-o mai toata, daca stii unde sa mergi si cum, ai ce vedea. daca te intereseaza, spune si iti dau detalii

http://community.webshots.com/user/yasmintarakci
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Eu am fost cu ceva timp in urma in Ungaria la Budapesta si am ramas placut impresionata.Desi am fost si in Grecia daca ar fi sa aleg unde sa mai duc sigur plec la Budapesta.Poate va duceti si voi.Si este si ieftin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

Buna Liv,
Dupa mine posibilitatile sunt multe, totul depinde buget si de ceea ce vrei sa la luna de miere. Vrei sa mergi sa vizitezi sau sa mergi la mare la soare?
Eu am fost in Egipt si mi s-a parut frumos (apa calda si o multime de pesti colorati). Mi-a placut si Mallorca (merita sa inchiriezi macar o zi o masina si sa faci un tur al insulei). Si in Egipt si in Spania eu am luat oferte lastminute. In Romania nu stiu cat e de difuzata aceasta practica, eu am gasit site-ul acesta www.ultimulminut.ro.

AnaMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

fetele si eu am aceeasi problema, numai ca la mine o sa fie la mijlocul lui septembrie luna de miere si chiar nu avem habar unde sa mergem si vrem sa fie si cald. Nu vreau Tunisia.

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Republica Dominicana ! E cald tot timpul! Locul ideal pentru luna de miere

Laura si papusica din burtik (38 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaM spune:

quote:
Originally posted by Lauraa
Republica Dominicana ! E cald tot timpul! Locul ideal pentru luna de miere Laura si papusica din burtik (38 saptamani)
acolo am fost si eu............e suppeerr...nu am cuvinte!!!!don't worry....be happy.mona78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Livia, nu stiu daca Grecia ar fi o varianta buna pentru anul acesta, din cauza Olimpiadei. Automat vor creste preturile chiar si in alte zone, pentru ca afluxul de turisti va fi foarte mare.
Eu am fost in Salonic, mi s-a parut un oras superb si nu foarte scump. E drept, n-am stat in Salonic, dar poti alege Halkidiki, unde sunt plaje superbe. Alta idee ar fi insula Thassos (dintre cele mai accesibile), sau Santorini (mai frumos, dar mai scump).
Noi am fost anul trecut in honeymoon in Egipt, in Hurghada, a fost super! Daca te opresti la Egipt si vrei amanunte, spune-mi. In orice caz, sfatul meu ar fi sa te opresti la o oferta all-inclusive pentru Egipt, altfel vei plati din buzunar mult mai multi bani pentru apa, racoritoare si bauturi alcoolice, care sunt extrem de scumpe, iar pretul lor creste proportional cu temperatura de afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

dati-mi va rog detalii. Cum ajung si daca se poate si preturi

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Fetelor, spuneti-mi niste preturi, asa un "tot meniul" cam cat a-ti cheltuit in Tunisia, Grecia, Rep. Dominicana, etc..
Noi n-am apucat inca luna de miere chiar daca suntem casatoriti de aproape 2 ani

Dana&bb Andy(1 an si 2 luni)
http://community.webshots.com/user/danaiakob

Mergi la inceput