Probleme cu nr. la pantof [q]

Probleme cu nr. la pantof [q] | Autor: Madi

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,

M-am decis sa va cer ajutorul si niste sfaturi..Problema este urmatoarea: port 34 la picior si am mari probleme atunci cand imi caut incaltari. Acum problema este si mai acuta: in iulie ma casatoresc si vreau sa imi cumpar niste sandale albe...insa 34 nu prea se gaseste decat la copii sau fff rar la "femei".
Mai sunt printre voi fete in aceeasi situatie?! Si daca da, voi cum procedati? Am incercat mai de mult sa imi fac niste pantofi la comanda, insa au iesit destul de urati.
Ce ma sfatuiti sa fac...? V-as multumi daca m-ati ajuta cu niste sfaturi sau cu locuri unde stiti ca as gasi numere mici..
Madi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Draga Madi,
Cred ca pentru nunta poti totusi sa-ti faci pe comanda - o colega de-a mea si-a comandat pentru nunta la atelierul lui Mihai Albu (exista magazine in tot Bucurestiul) - si i-a facut chiar din acelasi material ca si rochia - i-au iesit absolut superbi. Mai stiu ca si Dan Coma (sotul Doinei Levintza) face pantofi la comanda - au un magazin de prezentare undeva in spate la hotel Lido.
Mult succes in gasirea pantofilor!


Gabriela saptamina 26
DPN 25 iulie 2004
Dr. Florina Mihalache - CFR2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

colega mea de liceau avea aceeasi problema.. si si-a facut la comanda incaltamintea.

acum pe moment nici nu stiu unde sa te trimit. Am sa incerc sa il gasesc pe un fost coleg de liceu care si-a facut o fabrica de incaltaminte, sa vad daca iti poat eface. Nu promit ca am sa-l gasesc. Incerc azi si revin. Mai intreb in stanga in dreapta.

La Nexus pe Maghieru ai fost? Sau Madonnete in Mall? stiu ca au numere mici.

Io am aceeasi probleme numai ca imi trebuie 41 jumate sau 42... inchipuieti cat umblu si eu sa-mi gasesc ceva. Ma suna fetele cand primesc marfa noua si au numere mari sa verific ce au si dac-mi place.

Freia si bebe Alexa

http://community.webshots.com/user/freia_ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catusha spune:

Draga Madi,

Singurul magazin unde am auzit sa existe masuri atit de mici (ca m-am si minunat, eu credeam ca nici nu exista) este Superb 90. Eu m-am dus la cel din Drumul Taberei (la Orizont) dar probabil ca poti incerca si la cel vis-a-vis de Sala Palatului.
Cam acum 1 an (a trecut ceva vreme, dar eu sper sa mai fie valabil si acum)am vazut la ei mai multe modele de incaltari frumoase la reduceri si am vrut sa mi le cumpar. Din pacate mi-au spus ca nu mai aveau decit masuri foarte mici 34, 34 jumate, 35, caci acestea ramasesera in stoc.
Incearca.

Catusha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Va multumesc mult. Sunteti tare dragute.
Mai astept pareri si sfaturi.

Madi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-pis spune:

Nu stiu daca nu ai putea gasi niste cataloage, sau eventual sa cumperi pe internet. Cel putin teoretic ar trebui sa gasesti toate numerele. Sunt tari in care marimea 34 nu e mica (ma duce deja gindul la o poveste din Japonia). Si eu port 35-36, si in Romania imi era foarte greu sa gasesc ceva dragut, iar aici trebuie sa ma grabesc la inceput de sezon ca nr astea se vand cel mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by pisi-pis

Nu stiu daca nu ai putea gasi niste cataloage, sau eventual sa cumperi pe internet. Cel putin teoretic ar trebui sa gasesti toate numerele. Sunt tari in care marimea 34 nu e mica (ma duce deja gindul la o poveste din Japonia). Si eu port 35-36, si in Romania imi era foarte greu sa gasesc ceva dragut, iar aici trebuie sa ma grabesc la inceput de sezon ca nr astea se vand cel mai repede.



Pisi-pis, ar fi bine daca as reusi sa gasesc niste cataloage, insa nu cred ca as putea gasi in Romania asa ceva, din pacate. Nici mie nu mi se pare normal sa nu se faca masuri asa mici cu alte modele decat cele pentru copii, atat timp cat exista cerere. Si stiu ca mai sunt femei in situatia mea, deoarece atunci cand intreb pe la magazine de nr. 34, de multe ori mi se spune "am avut o pereche dar s-a dat, pentru ca mai sunt multe cliente care au cerut numarul acesta".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-pis spune:

De cataloage nici mie nu-mi vine nici o idee acum, dar ma gindeam si la o alta solutie. Nu gasesti vreun magazin de desfacere al unei fabrici de incaltaminte? De obicei, la inceputul colectiei (de vara in cazul asta) ei au toate numerele, iar daca nu le au, pot face comanda la fabrica lor. De exemplu eu am glezna groasa, iar iarna nu imi place sa ma simt strangulata in cizme si sa nu-mi intre o soseta in plus. Cind imi place foarte mult un model am aici un magazin care e un soi de distribuitor direct al unei fabrici si imi face o cizma pe comanda cu, sa zicem, 1 cm mai larga pe picior. Cel putin aici sunt draguti, tin minte ca am vazut o fata care purta 34, dar avea si piciorul plat, cu glezna joasa si a facut comanda de un pantof mai putin adanc. Eu zic sa incerci sa gasesti o fabrica de pantofi si poate te intelegi cu cineva la magazinul lor de desfacere. Singura problema cu astfel de fabrici este sa nu-ti placa modelele lor de pantofi.

Mergi la inceput