e voie cu uscator de par

e voie cu uscator de par | Autor: ili

Link direct la acest mesaj

Cum uscati parul copilasului de un an ?
Nepotul meu are par destul de lung,dupa baie parintii usuc parul cu uscator de par ,nu stiu daca e bine ?
ili

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubi spune:

Mara are 1 an 1/2 si nu i-am uscat niciodata parul cu uscatorul. Are par de lungime medie, dar nu foarte des si se usuca f. repede singur. Eu doar il sterg bine cu prosopul si apoi il piaptan.



http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=bubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

De ce sa nu fie bine?daca bebelusul nu plange speriat...e chiar foarte bine.
La mine a fost o adevarata problema cu uscatul parului la fiica-mea.A fost terorizata de uscator pana la vreo 5 ani.Nici nu vroia sa-l vada.M-am chinuit destul cu uscarea parului, mai ales ca avea un par frumos si nu ma induram sa-l tund(nu mai zic ca si cu tunsul era chin)...

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

se spune ca e bine sa folosesti uscatorul cu moderatie.. de ce? ca distruge radacina firului de par. Alte contraindicatii nu exista.


Freia si bebe Alexa

http://community.webshots.com/user/freia_ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligiacobalt spune:

Eu de cand o am pe Ioana (9 luni) am uscat-o cu feonul si nu a avut nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia spune:

Si eu am uscat parul Iuliei cu uscatorul de la 3-4 luni si ii place tare mult.Ea are parul lung si des si s-ar usca greu altfel.
Crisia.

Poze cu fetita mea, Iulia-Nicole (2.12.2002):
http://community.webshots.com/user/littleelda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Si eu l-am folosit, ce-i drept din cind in cind dar nu vad de ce ar fi o problema?Depinde de anotimp si de temp. din casa, daca e prea rece, atunci apelez la uscator, dar deobicei apelez la prosop! Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Eu le usuc parul cu feonul de la 8-9 luni, pentru ca Andreei ii crescuse mult parul, era toamna-iarna, asa ca amandurora le-am uscat parul cu feonul.

Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Baietelul meu are 2 ani si i-am uscat parul cu uscatorul de la cateva luni.Si eu m-am intrebat daca nu e vreo problema,dar nu cred ca este.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Si noi folosim uscatorul. Pe mediu adica nu foarte cald si putin mai de departe. Ne place. Din cand in cand ma supar si o tund si scapam de uscator... dar in opt luni am tuns-o de trei ori... Noi nu avem claie de par, dar ea da.

Anne-Sarah si mamica sa Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

Mama mea mi-a uscat parul cu feonul de cand il aveam destul de lung ca sa nu se mai usuce cu prosopelul (de pe la 10 luni) si nu s-a intamplat nimic cu radacinile parului meu....Oricum: "Exista o masura in toate" banuiesc ca stiti ca exista diferenta intre uz si abuz....

Anca si bebelina Alexandra (10 nov.2003)

Mergi la inceput