Stie careva? Proceduri constructie cavou

Stie careva? Proceduri constructie cavou | Autor: mirelam

Link direct la acest mesaj

Stiu ca este o intrebare care nu are legatura cu acest site.
Dar ma confrunt cu o problema si nu stiu unde sa ma interesez sau pe cine sa intreb. Asa ca indraznesc sa postez aici (desi stiu ca-i un subiect cam macabru) poate careva s-a confruntat cu asa ceva.
Socrul meu a murit acum 8 luni si neavand loc de veci am cumparat un loc nou.
Acum soacra mea tine mortis sa-i faca cavou. Toate ok pana aici, dar ne-am interesat prin cunostinte si nu se poate face cavou pana la 7 ani pentru ca aceasta constructie necesita deshumare socrului meu (si nu se poate face decat dupa 7 ani). Dar, repet, soacra mea este foarte incapatanata si sustine ca s-a interesat si ea prin alte parti si ca totusi s-ar putea.
Intrebarea mea este....stie careva din voi...e posibil sa poti construi un cavou inainte de sapte ani?
Eu si sotul meu suntem foarte stresati caci nu ne mai intelegem cu ea si nici nu vrem sa cadem in cine stie ce ilegalitate.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Si eu stui ca pina la 7 ani nu se deshumeaza mortul. Dar, cel mai bine, intrebati administratorul cimitirului sau un preot. Ei ar trebui sa va lamureasca. Si, ca sa evitati discutiile ulterioare, mergeti toti 3: tu, sotul si soacra.



Ralu

Mergi la inceput