leuconevraxita

leuconevraxita | Autor: moic

Link direct la acest mesaj

Am fost diagnosticata cu leuconevraxita si doresc sa raman insarcinata. As dori sa stiu care sunt repercusiunile asupra copilului si asupra mea dupa nastere. Ce se intampla daca am un puseu in timpul sarcinii?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Uite am gasit ceva , ce s-a discutat pe forum despre asta...nu ar strica sa contactezi persoanele care au aceasta boala si care sigur iti pot spune mai multe despre scleroza in placi (leuconevraxita )...offf

http://www.reclama mascata//avertizare/forum/topic.asp?TOPIC_ID=22275

Si nu in ultimul rand BINE ai venit printre noi!


AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Categoric NU e bine.Sunt asistenta la sectie de neurologie de 15 ani.Seful de sectie a avut o pacienta care era vecina mamei mele si care avea leuconevraxita.S-a incapatanat sa faca al doliea copil(la primul nu avea boala) si starea ei de sanatate s-a inrautatit.Fusese la control si chiar ii spusesem dr ce repede i-a avansat boala si atunci mi-a spus ca nu trebuia sa faca inca un copil pt ca asta i-a agravat situatia dar ca nu reusise nicicum sa o convinga sa renunte.Ea saraca a avut probleme cu sotul(relatii extra) si s-a gandit ca poate daca mai face un copil el se potoleste.Intr-un an starea ei de sanatate se inrautatise mult.Nu vreau sa te sperii nici sa-ti spun sa nu faci copii ti-am spus doar din experienta mea de cadru medical.Hotararea este oricum a ta.Neurologul ce ti-a recomandat?
sanatate

Mergi la inceput