Am descoperit ce am.

Am descoperit ce am. | Autor: Diana1968

Link direct la acest mesaj

Ieri am fost din nou la dr. Conteanu. Si a vazut urmatoarele: din nou avort, mi-a aratat embrionul. Deci cand va povesteam de simptome, chiar ramasesem. El mi-a dat si o doctorie de mentinere a sarcinii, dar deeaba. Deci mi-e clar mie mi se prind embrionii dar nu tin sarcina si nu stiu de ce si nu stiu ce sa mai fac pe cale naturista. Eu, dupa ce mi s-a intamplat luna asta pot sa va asiur ca am mai ramas si altadata, dar atunci nimeni nu s-a aplecat cu atentie asupra problemei. Sper sa reusesc cu dr. Conteanu ce nu am reusit cu prof. Ancar, pt. care am tot respectul, dar dansul repede de tot sa-mi faca insemanare artificiala. Eu orice simptom spuneam, avea o replica: din cauza medicatiei, care oricum din partea lui nu a fost decat o sinura data stimulare cu prenyl si pureon, de 6 milioane lei. Iar eu am ramas cu o stimulare simpla cu clostylbeit de 200.000 lei. Oricum ii multumesc pt instilatiile pe care mi le-a facut si repararea trompelor si nu in ultimul rand pt. ca a fost om cu mine. A avut un rol esential si asta.
Deci: daca stie cineva ceva ca sa mentin sarcina sunt numai ochi, urechi nu am cum.
Va pup si succese.

diana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Diane, cauzele pentru care nu se poate mentine o sarcina sunt multiple. Tu trebuie sa faci niste investigatii sa vezi care este problema, si apoi sa incerci sa o rezolvi. Dr nu ti-a sugerat nimic?

Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana1968 spune:

Da am facut investiatii, m-am cautat de virusi si nu am nici unul. El a zis ca ma va interna sa-mi faca perfuzii pentru intarirea uterului, a muschilor lui. Dar eu vreau si ceva naturist.

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Diana, eu stiu ca ceaiul de cretisoara este pentru fixarea si mentinerea sarcinii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Fa-ti o analiza a progesteronului. Caderile de progesteron sunt cauzele avorturilor spontane sau sarcinilor oprite in evolutie la virste mici si f mici. Eu fix in sapt 6 faceam cadere de progesteron si pierdeam sarcinile. S-a rezolvat cu Utrogestan, 2 pe zi, pus intravaginal. E drept ca si acum am avut singerari da' mici-micutze.
Succes!

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Diana...o sa ma uit in Pc ...am notate tratamentele de mentinere ale sarcinii date de LIVIA.
Extractul de mugur de zmeur e una dintre optiuni, ea ajuta sau previne iminenta de avort...

Revin..



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

am gasit...uite:

trat.pt.mentinerea sarcinii:


ceaiuri:-cretisoara de 3 ori /zi
-dragaica sau sanziene 1cana/zi la pranz
-urzica moarta alba sau galbena 1 cana /zi seara
-naprasnic 2 cani pe zi dim.si seara(preparat special cum am descris in trat.meu naturist de pe prima pagina,si numai cu apa plata sau de izvor)

tincturi:-muguri de zmeur 30 pic de 3 ori/zi
tinctura de telina 30 pic.de 3 ori /zi


tablete:(le luati din USA de la heritage health products-sunt 100% naturale: pt.obtinerea si mentinerea sarcinii)astea se gasesc si la noi.
-evening primrose oil with vitamin E 2 tb./zi dim si seara
-natures sunshine nfx(pt.mentinerea sarcinii)nu mai stiu dozajul



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana1968 spune:

Multumesc mult Anis pentru raspuns. Cu pastilele de care ai spus, le asesc siur si in Romania?

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Evening primrose ..le-am cumpartat si io...am uitat ce firma le face,oricum u.s.a....le gasesti la plafar ...eu le-am luat din Pta Matache(e un plafar acolo).



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Sunt scumpe,Anis?Ma refer la Evening Primrose!Sunt vitamine?




Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Da, sunt ca niste vitamine, din ierburi normal...nu mai gasesc cutia...iar ca pret...nu mai stiu cat erau...parca in jur de 300 000...dar memoria poate sa-mi joace feste..la cate cumpar, i-au etc..
Acum nu le m-ai am nici eu...nu le-am m-ai cumparat...ca am preferat sa i-au doar ceaiurile si extractul de mugur de zmeur.



AniS

Mergi la inceput