Nasc in mai, ajutor!

Nasc in mai, ajutor! | Autor: gamalie

Link direct la acest mesaj

buna ziua,
Sunt insarcinata si in aproximativ o luna am sa nasc in maternitatea Giulesti, prin cezariana.
Ma poate ajuta cineva care a nascut de curand prin cezariana, cu preturile care se practica la medic si la anestezist si imi puteti spune cum este spitalul?
Va multumesc
Gamalie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Bine ai venit! Meeey ce m-ai speriat!!! De graba citisem la titlul tau doar " nasc ajutor" si ma gandeam ca ai de gand sa nasti on-line sau doamne fereste nu ai pe nimeni pe langa tine. Vezi aici http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23859 ca sunt o groaza de mamicutze care trebuie sa nasca in mai! Sigur o sa gassti toate informatziile pe care le ceri, daca o sa le intrebi. Sarcina usoara si bebelus frumos si sanatos!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gamalie spune:

Multumesc,
Nu sunt asa disperata, am mai nascut o data tot prin cezariana, dar vreau informatii proaspete de la mamici proaspete, au trecut totusi 2 ani de cand am nascut.
Gamalie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu am nascut prin cezariana,la maternitatea Cuza-Voda din Iasi,acum 18 zile.Prima sarcina,36 de ani,puiut asezat pelvin.Teoretic o cezariana normala.Prima mina 4 mil.,a doua mina 5 sute,anestezist 1 mil.(ANESTEZIE GENERALA),moasa 3 sute,prosop, sapun ,asistenta anestezie 2 sute,alta asistenta 1 suta,neonatolog 3 sute,iar restul asistentelor dupa caz si comportament.
Iti tin pumnii si fii relaxata!
Te pupam BB Rares si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligiacobalt spune:

Buna
am nascut acum 9 luni la municipal prin cezarian
medic 4.5 mil
anestezist 1 mil
pediatra -500 000
moasa 300 000
Acum ce sa spun toata nasterea cu tota spaga plu dat la asistente cand te spala , cand iti facea baie la copil(vin in fiecare seara si ii fac baie bebe-ului) m-a cost 10 mil



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Buna , eu am nascut in 2002 in brasov, tot prin cezariana:100$ la dr.(am mers in fiecare luna la echo-si am cotizat pe linga bonul cumparat),..50$ anestezist...-50$ cea care m-a ajutat cu totul -moasa-si... 100mii la asist. sa te schimbe, sa-ti dea o camasa curata.... sa-ti schimbe bb-lusul cu pampersi(pe care-i lasam eu de fiecare data cind mrgeam la alaptar)sa-ti mai spun? In orice caz am fost tratata bine dar am si scos din buzunar.Nu mai conteaza atunci iti spun eu dai oricit si deabia astepti sa pleci de acolo si sa ajungi acasa la tine! Bafta si sa ai un bb sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Buna! Hai ca m-ai gasit! Cate coincidente! Si eu sunt mamica de mai, insa de mai 2003 si tot la Giulesti am nascut, tot cu cezariana ...Vezi ca s-a mai scris despre Giulesti...chiar mult...In 2 cuvinte: maternitate de moda veche, bb la bb, mamele la mame, multe paturi in salon( cere sa stai in rezerva, costa 10 $ pe noapte), curatenie si nu prea, la bb se intra ca-n branza daca dai spaga, in maternitate intri la orice ora tot cu spaga (cred ca asa-i peste tot), multi bebelusi in salon si prea putine asistente...In rest, e ok. Asistentele sunt de treaba si vorbesc frumos, bineinteles ca tre' sa dai spaga in toate partile...Doctorii sunt foarte buni.
Era o asistenta nebuna si nesimtita la copii, care vorbea ff urat cu mamele, de dadeai automat in depresie postnatala ..Sper ca au concediat-o...
Acum...preturile. Eu am dat anu' trecut, in mai, 5.000.000 lei la doctor, 2.000.000 anestezistului ( care e ff important la cezariana)...Asistenta sefa 500.000...1.000.000 la neonatolog (de asemenea, ff important)....In rest....10.000, 20.000 de fiecare data la asistentele care-ti faceau toaleta...Apoi la asistentele care-ti faceau injectii...Bineinteles, la asistentele de la copii, 30-40.000...La asistentele de la reanimare....nu mai stiu cat.
Cert e ca am cheltuit o groaza de bani.Dar nu mai conteaza...Bine ca bb a fost bine, ca nu au fost complicatii de nici un fel...Asta conteaza. Banii...se tot duc

Iti doresc nastere usoara...Daca vrei sa mai vorbim, trimite-mi un PM.

Te pupam,

_Ella & Emma

http://www.emmaandreea.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gamalie spune:

Multumesc pentru raspunsuri.
Ella, vad ca nu s-au schimbat prea multe in maternitate de acum doi ani cand am nascut eu prima data, problema este ca eu nu mai am incredere deloc in asistentele de la BB si stau cu teama dupa intamplarile de la prima nastere,(fetita mea a suferit o fractura in "lemn verde" la piciorul stg.in maternitate si a ramas cu un piciorus mai scurt. Acum asteptam sa mai creasca sa putem remedia problema)

Gamalie

Mergi la inceput