Fotograf si cameraman

Fotograf si cameraman | Autor: blanca000

Link direct la acest mesaj

Fetelor voi ati gasit cameraman sau fotograf? Si cam ce preturi stiti voi?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pandurum spune:

Pe mine m-a costat cam 7 mil, filmeaza de dim pana seara.Plus ca eu nu am video, si imi face DVD-uri, 4 buc., plus unul cu montaj.
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

7 mil numai cameramanul? sau tot el face si poze? eu as vrea doua persoana separat caci vreau sa imortalizeze si pe pelicula si in fotografie aceleasi momente. Puteti recomanda? Am auzit de 1 euro poza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Buna. Noi am avut anul trecut la nunta si fotograf si cameraman. Pt. fotografii, intra pe site-ul http://community.webshots.com/user/alina_constantin. Daca iti plac, iti dau nr. de telefon. Costa cam 3 mil. un album cu 100 de fotografii.
Cameramanul ne-a costat 150 de euro, avem caseta de 5 ore, 2 dvd-uri si o caseta scurta de o ora cu selectii. Iti pot da si nr. lui de telefon.
BAFTA!


"Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land amog the stars." (Les Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

La noi au costat pozele de la biserica 2.500.000lei + CD cu poze, cameramanul a fost si DJ si ne-a costat 250usd.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M. Gina spune:

Si cameraman si fotograf sau si DJ e o mare greseala pentru ca sunt momente cand trebuie sa iasa bine totul si atunci un singur om sigur o sa o scranteasca undeva. Nu va zgarciti sa ramaneti cu lipsa unui moment important pentru ca exact atunci omul schimba piesa muzicala, sau facea o poza in loc sa filmeze. Iar cand incearca sa le faca pe amandou deodata, ies ambele lucruri cat se poate de prost, asa ca degeaba mai pare ieftin sau avantajos.... Ce sa mai zic la o prietena de-a mea cand a venit tortu si cameramanu saracu era la WC :(

La mine au venit doi oameni numai pentru video, unul avea o camera video imprumutata din televiziune de la B1TV (am fost sfatuita sa fug ca de naiba de VHS-urile alea vechi de tot sau camerele mici de jucarie cum am vazut ca aveau altii prin jur), asa ca la noi am vazut ce inseamna calitatea absolut superba (nici nu imi inchipuiam desi mai vazusem alte casete de nunta de la prietene).

Asta si pentru ca celalalt a venit cu lumini la biserica (foarte puternice si foarte inalte sa nu ne deranjeze) si uneori a filmat si el din alt unghi cu o alta camera in diverse momente prin nunta. De exemplu la starea civila au filmat si ofiterul civil si pe noi si ulterior ne-au montat frumos pe calculator. Apoi cand s-a furat mireasa, o camera a ramas la nunta si alta a plecat cu mine cand m-au luat hotii si m-au dus in discoteca (a fost super!). Pe montajul final am vazut si cum s-a negociat si Dimi al meu a putut sa vada si cum mi-am facut de cap in lipsa lui (hihi). Aruncatul buchetului s-a vazut de asemenea superb din doua unghiuri si mereu se schimbau intre ei. Probabil ca sa nu oboseasca sau sa le piara cheful si sa filmeze in doru lelii cum se intampla la cei care trag ore in sir degeaba

Mie mi-a placut foarte mult pentru ca ne-au facut si un videoclip cu scene din nunta filmate cu incetinitorul pe coloana sonora a unei melodii pe care ne-am cunoscut noi si care a fost pusa si la nunta sa dansam pe ea. Acolo au regizat baietii cu publicu (sunt profesionisti, ei mi-au propus) niste aplauze in timp ce sotul ma invartea de nici nu mai atingeam pamantul. Au pus asta cu incetinitorul si plang si azi cand ma uit a mia oara. La generic ne-au facut pe calculator niste verighete de aur tridimensionale gravate cu numele noastre mici, inelele se invarteau si se inlantuiau pe ecran. Au inclus si poze de la fotograf, invitatia au derulat-o pe ecran la inceput in generic, ce mai, nu cred ca mai lucreaza nimeni asa bine la noi in Bucuresti (stiu sigur pentru ca am cautat de mi-a venit rau).

Noua ne-au luat 250 Euro cu totul (ne-au dat si DVD si CD pentru calculator si caseta VHS pentru socrii). Am ramas atata de multumita incat le-am promis ca ii recomand la oricine mai doreste pentru ca e pacat ca nu stie multa lume de ei si sunt atatia altii care opteaza pentru servicii mediocre la aproximativ aceiasi bani, dar nici nu se compara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M. Gina spune:

Iata ca blanca000 si Mos, deja au apelat la cine m-a ajutat si pe mine si se pare ca au fost foarte incantate din ce mi-au spus. Poate, o sa zica si ele ce au vazut, ce le-a placut si ce nu, sau cati bani le-a cerut anul asta (sigur, daca nu e secret).
Sau si mai bine, sa vedem parerea lor dupa ce o sa-si vada propria caseta sau DVD de la nunta lor....

Imi pare rau ca nu stiu un fotograf sa recomand, pe mine m-a ajutat un prieten, dar aveti mare grija ca este la fel de important sa nu porti o rochie alba si sa apari in poze cu ea rosiatica sau sa nu stie cum sa va aseze la pozele de grup, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

AJUTOOORRRR!!!!!Inca nu am gasit fotograf. Dar unul care s alucreze profesionist as vrea. Daca puteti sa ma ajutati voi ramane recunoscatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns finutsa spune:

M.Gina
As dori sa imi spui si mie cum sa ii contactez. Merci mult
( ehhh .. ma fac si eu mireasa )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

M.Gina,te rog frumos da-mi si mie adresa cameramanilor respectivi,si cum sa ii pot comtacta.MAIam 2 luni pana la nunta si nu stiu unde sa caut.TE ROG.
viitoarea mireasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

sa inteleg ca voi nu ati facut poze la nunta sau nu vreti s aajutati un suflet sarman? " glumesc...hahaha"

Mergi la inceput