Urgent un sfat...

Urgent un sfat... | Autor: Alecsia

Link direct la acest mesaj

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.Am avut un contact sexual cu prezervativ , esuat insa, pentru ca prezervativul s-a rupt in interior ,fara sa ne dam seama.Am luat dupa jumatate de ora Postinor 2 - prima pastiluta, si dupa alte 12 ore cea de-a doua.Intrebarea mea ar fi: este de ajuns o cutie sau trebuie luate 2 cutii (adica 4 pastilute la interval de 12 ore).Cat de sigure pot fi?

Precizez ca sint in a 15-16 zi de la prima zi a ultimei menstruatii, si am un ciclu neregulat de 29-30-31 zile. Va multumesc anticipat celor care puteti sa-mi dati un sfat.


Mihaela

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Cum sa iei o caruta de postinor?Se ia unul singur maxim 4 tb pe luna si nu conteaza in ce faza esti sunt atat de tari ca "distrug" tot.OPRESTE-TE ai luat si pt urmatorul prezervativ care se va rupe.Doamne fereste ca se pare ca nu e momentul.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Pai nu am luat o caruta , am luat doar 2 tablete, asa cum scria in prospect, adica 1 cutie.Intrebam sa fiu sigura ca am luat corect.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreutza spune:

Mihaela, trebuie sa iei o singura pastila in termen de 1 ora de la contactul sexual neprotejat. Maxim 4 pastile pe luna dar daca se mai intampla ceea ce ti s-a intamplat, nu obligatoriu 4. O singura pastila este de ajuns. De aceea ti-a spus magda ca ai luat deja o caruta. Mai multe informatii gasesti la http://www.farmaline.ro/farmacie.php?cid=1&pid=1878&570012361e3ef37da0a31d4be73a9466=68752667
Cu drag,




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:


Ce am luat eu este Postinor2 si nu e acelasi lucru cu cel de pe site-ul indicat de tine.Din pacate cutia cu 4 tablete nu se mai fabrica.Pentru informatii suplimentare , iata prospectul in limba engleza a ceea ce am luat eu..
http://www.inhousepharmacy.com/bcp-hormones/postinor-2.html

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreutza spune:

Mihaela, este ok atunci! Am gasit eu alt medicament. Scuze! Multa sanatate iti doresc!
Cu drag,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clopotzel spune:

Alecsia, STAI LINISTITA! Ai facut ce trebuia! Am trecut si eu pe aici.
Ai grija mare cu postinorul, este extrem de concentrat!
La cat mai putine patzanii de genul asta!!!

Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.

Mergi la inceput