Fetele din USA,poftiti la o barfa!(10)

Fetele din USA,poftiti la o barfa!(10) | Autor: Veve

Link direct la acest mesaj

I'm baaaaackkkkkk!Mircea,ti-am tras-o tura asta,da' promise ca tura viitoare ma abtin si te las sa-ti pastrezi nikul cu cariocile!

Alabama
Mihaelabebe-Athens
Arizona
Moniq (din martie?)
California
FLORYNA-Los Angeles
Gabbriela-Los Angeles (Buena Park)
Garofitza-San Diego
Iuliana-Gold River
Kim222-Laguna Hills
Lai -Bay Area
Ruxij-Sacramento
Connecticut
Alinuta-Stamford
Florida
Conchita
Elenalove27-Davie
mir1301-Ft Lauderdale
Georgia
aida_o-Atlanta
Cleomax-Atlanta
Illinois
Carolyne-Chicago (din aprilie)
danadarla-Chicago
mn-Chicago
petra-Chicago
polux-Chicago
PrInTeSs2- Chicago
Rachel-Chicago
Indiana
Amuleta-(in apropiere de Chicago)
Doinna- Indianapolis
Laura_Oprescu
Kansas
Crism
Maryland
Llaura-(DC area)
Massachusetts
andabrro-Greater Boston
Nedda-Boston
Michigan
ANDRUSHKA-Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza-Detroit
Oana_B
simonaM-Troy
Minnesota
Ancadm- Minneapolis/St. Paul
Mississippi
super-lia-Biloxi
Nevada
Calina73-Las Vegas
New Hampshire
Veve-North Conway
New Jersey
Roxy (incepand cu..?)
Laura Takacs-Flemington
New York
Andrada
Iubibubi-New York
Ohio
Allya-Cleveland
bAlly-Akron
Pennsylvania
Ann Marie -Philadelphia
Monicutza3-Pittsburgh
Texas
casi
lucamatei-Dallas
Washington
anapharm-Olympia
Lexi-Seattle
Wyoming
Silvia_popa-Laramie




Irina & vevericii Agnes si Laur

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Hai mei ca n-o sa va plictisesc chiar asa;nu-mi place testatul c-o manutza si cu cealalta amortzita sub bebeu.Am vrut sa va sperii ca ma conduce "baby blue"
Conchita,n-am ajuns la infectii da' m-am pomenit peste noapte cu nijte de Mamela Anderson,da' muuuuult mai dureroase si ganglionoase!Deh,lu' Vasilache asta micu' nu prea-i place sa presteze la sfarcuri fara s-adoarma dupa primele 5 minute.Acu-s responsabila pe minunatia de pompa electrica,d-aia ma gandii sa cedez cariocile la alti cupii mai putin "avuti" decat mine ....
Wanooo,minitechnicus il fac!Sa nu patzesc ca cu bica'sa care se gandi c-ar merge sa trimita un e-mail din setarile la yahoo messenger(apropo:nu primirati nici o ciudatenie pe ym azi?)si ca link bar-ului nu-i sta bine pe pajina lu' explorer ci trebuie pitit bine sa nu mai vaza lumina zilei niciodata...
Si chiar ma car ca-s de-a dreptu' denaturata de-acu'!
Pupe hotarate la voi!



Irina & vevericii Agnes si Laur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

MA!
Eu nu mai pricep nimic: ai facut sau nu copilash zilele astea? Andrei , sa va traiasca!...ai laptopu' la maternitate? cool! genu'meu de femeie, mai nene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Pai mai Lauro,cin' sa-si piarda timpul prin maternitati?Vineri nascut,duminica bishti acasa c-avem treaba la cariocit aci!S-apoi tre' sa v-aduc pe linia de plutire ca vaz ca v-o pierit elanu',nu?


Irina & vevericii Agnes si Laur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuta spune:

Irinuca mama - ce sa mai zic, jos basca, ca palarie nu detin! Moldoveanca adevarata!
Si eu care ma plingeam in sinea me ca abia am timp sa trag cu ochiu' sa vaz ce mai zic fetili, iar tu prestezi la spital bebeu, tushti acasa si iaca repede minutza pe carioci!
Sa va traiasca feciorasul, sa va umple viata doar cu bucurii si zile senine si sa creasca mare si vinjos!

Pupici,
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

Aaaa, pai statusi multicel in spital, io sambata seara m-am dus, duminica eram acasa, cu bebelin cu tot, ca m-am gandit dupa aia luni in sir la o placinta cu mere pe care n-apucasem s-o mananc in spital, iar acum nu mai era nimeni sa ma intrebe de treisuteobzecisidoi de ori intr-o juma de zi daca-mi sta perna bine si daca nu vreau ceva de baut. :-)

Imi pare rau de sanii tai, incearca sa te mai confortezi cu niste comprese cu gheatza, ca Maria-Sa Gamalia e prea somnoros ca sa coopereze la ce vrei tu. :-)

Mamiceala usoara, odihna prelungita si alte chestii din astea nerealizabile iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anapharm spune:

Buna,
Ma lipesc si eu la lista voastra, stau in WA orasul Olympia.
Help!!!
Cine stie cat dureaza toata procedura sa chem un membru al familiei mele aici in vizita si pe ce perioada se elibereaza viza(sotul se va ocupa de asta, caci eu nu sunt cetatean american)???

Multumesc anticipat pt. orice informatie!!
Va pup pe toate! Sanatate multa!
Ana 20 saptamani

"Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie".
Ana Burtch

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Da mei Lexi,statusi tu o zi,da' io fui cu cutzitareala nu naturela.Ca doar nu era sa fug acas' tarandu-ma ca rama dupa rahianestezie.
Ana,acum la parintii mei a durat cam 2 saptamani:pan' i-a programat la interviu,dupa plata taxei la Transilvania.Ei au luat viza pe 10 ani;la intrare in State le-a pus pe 6 luni,chiar daca biletele de-ntoarcere le au peste 3.



Irina & vevericii Agnes si Laur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Si eu Anapharm sint in aceeasi situatie cu tine. Numai ca la mine vin 2 persoane.
In pricipiu daca citesti regulile de la INS persoana respectiva trebuie sa se prezinte la ambasada cu 30 de zile inaintea plecarii. I se da viza care nu reprezinta durata vizitei in US ci timpul cit are la dispozitie sa ajunga aici in US. AIci pe aeroport i se acorda dreptul de sedere pe o perioada limitata. In cazul soacrei mele a durat o luna.
La ambasada nu exista o regula , poti primi o luna , doua sau trei (repet care reprezinta timpul pe care il ai la dispozitie sa ajungi aici) sau chiar viza pe 10 ani. La aeroport la fel de la 1 luna la 6 luni. Nu am auzit de nimei care sa fi primit mai mult de 6 luni. Dar poti face prelungire cu inca 6 luni (care poate, sau nu sa fie aprobata, chestie de noroc)
Stie cineva altceva?

Multumesc la toate de urari, si... Conchita cu siguranta nu va fi Andrei :)))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

Veve, scuzele mele, ca n-am stiut c-a fost cu bisturiu. Asa mai merge cu statul peste program in spital, te iert! :-)
Eu am nascut normal, desi Junior e convins c-am patit ce-a patit lupu, prietenul lu Scufita Rosie, cand s-a infruptat din bunica. Deocamdata il las asa, vedem noi mai tarziu pe unde scoatem explicatia.

Ana, pare ca suntem prin preajma! Cum merge cu programarea la doftor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anapharm spune:

Multumesc pt sfaturi!
Este vorba de sora mea geamana. Vreau cu orice pret sa o aduc aici in vizita, sa petreaca macar putin timp alaturi de noi. E ingrozitor pt amandoua sa traim departe una de cealalta, dupa 25 de ani in care am fost mereu impreuna si am impartit chiar si o bomboana. Acum ma roaga saraca s-o chem sa fie alaturi de mine cand nasc si sa ne boteze copilul. Spuneti si voi, cum as putea sa nu fac macar atat??? Ca sa nu mai spun ca as da orice sa existe o solutie sa o stiu definitiv aici, inainte ca eu sa devin cetatean american, peste 2 ani
Instructiunile de la INS le-am citit, vreau doar sa stiu cat dureaza pana are viza pe pasaport, din momentul in care sotul meu incepe toate procedurile.
Va multumesc inca o data si va pup dulce!
Ana 20 saptamani

"Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie".
Ana Burtch

Mergi la inceput