merge cracanat

merge cracanat | Autor: karmen

Link direct la acest mesaj

Nu stiu daca trebuie sa ma ingrijorez, Calin are 1 an si a inceput sa mearga bine de aproape 2 saptamani. El merge uneori si foarte repede. Problema este ca merge cu piciorusele cam departate, asta probabil sa sa-si mentina echilibrul. Arata ca o ratusca, e foarte dragalas. Picioarele sunt normale, drepte doar la mers sunt departate. Voi ce stiti, e normal?

Carmen si bb Calin

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

daca zici ca nu are nici o problema la talpi(ex platfus) sau nu calca intr.o parte..zic ca invata inca sa.si tina echilibrul..si Marc tot la 1 an a inceput sa mearga si tot asa cracanat si cu manutele intinse...acum ,dupa 3 luni,....greu il mai prind

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Eu cred ca e ok, filmeaza-l....
In principiu, cam intr-o luna se schimba. Sa ai grija cu ce-l incalti, pantofiorii sa fie flexibili si inalti pe glezna.

Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (3 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Monica mergea tot "ca rata". Mie mi se pare haios. Acum merge normal, dar cand alearga e o combinatie de rata cu vrabie - adica si un pic cracanata si pe varfuri - parca topaie .....
Intr-adevar - filmeaza-l cat mai merge asa ca tare sunt haiosi...


Monica si Sorana

Mergi la inceput