Fetele din USA, poftiti la o barfa! (7)

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (7) | Autor: Julie

Link direct la acest mesaj

Daaa, pofiti!


Alabama
Mihaelabebe-Athens
Arizona
Moniq (din martie?)
California
FLORYNA-Los Angeles
Gabbriela-Los Angeles (Buena Park)
Garofitza-San Diego
Iuliana-Gold River
Kim222-Laguna Hills
Lai -Bay Area
Ruxij-Sacramento
Connecticut
Alinuta-Stamford
Florida
Conchita
Elenalove27-Davie
mir1301-Ft Lauderdale
Georgia
aida_o-Atlanta
Cleomax-Atlanta
Illinois
Carolyne-Chicago (din aprilie)
danadarla-Chicago
mn-Chicago
petra-Chicago
polux-Chicago
PrInTeSs2- Chicago
Indiana
Amuleta-(in apropiere de Chicago)
Doinna- Indianapolis
Laura_Oprescu
Kansas
Crism
Maryland
Llaura-(DC area)
Massachusetts
andabrro-Greater Boston
Nedda-Boston
Michigan
ANDRUSHKA-Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza-Detroit
Oana_B
simonaM-Troy
Minnesota
Ancadm- Minneapolis/St. Paul
Mississippi
super-lia-Biloxi
Nevada
Calina73-Las Vegas
New Hampshire
Veve-North Conway
New Jersey
Roxy (incepand cu..?)
Laura Takacs-Flemington
New York
Iubibubi-New York
Ohio
Allya-Cleveland
bAlly-Akron
Pennsylvania
Ann Marie -Philadelphia
Monicutza3-Pittsburgh
Texas
casi
lucamatei-Dallas
Washington
Lexi-Seattle
Wyoming
Silvia_popa-Laramie



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Hehe,Julie!Cat am stat la panda sa-nfig lista cosmetizata(la cererea publicului) si tot te-ai strecurat neobservata;asta tre' sa fie vreo tehnica shaolin ceva!
Somn usor,America!


Alabama
Mihaelabebe-Athens
Arizona
Moniq (din martie?)
California
FLORYNA-Los Angeles
Gabbriela-Los Angeles (Buena Park)
Garofitza-San Diego
Iuliana-Gold River
Kim222-Laguna Hills
Lai -Bay Area
Ruxij-Sacramento
Connecticut
Alinuta-Stamford
Florida
Conchita
Elenalove27-Davie
mir1301-Ft Lauderdale
Georgia
aida_o-Atlanta
Cleomax-Atlanta
Illinois
Carolyne-Chicago (din aprilie)
danadarla-Chicago
mn-Chicago
petra-Chicago
polux-Chicago
PrInTeSs2- Chicago
Indiana
Amuleta-(in apropiere de Chicago)
Doinna- Indianapolis
Laura_Oprescu
Kansas
Crism
Maryland
Llaura-(DC area)
Massachusetts
andabrro-Greater Boston
Nedda-Boston
Michigan
ANDRUSHKA-Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza-Detroit
Oana_B
simonaM-Troy
Minnesota
Ancadm- Minneapolis/St. Paul
Mississippi
super-lia-Biloxi
Nevada
Calina73-Las Vegas
New Hampshire
Veve-North Conway
New Jersey
Roxy (incepand cu..?)
Laura Takacs-Flemington
New York
Andrada
Iubibubi-New York
Ohio
Allya-Cleveland
bAlly-Akron
Pennsylvania
Ann Marie -Philadelphia
Monicutza3-Pittsburgh
Texas
casi
lucamatei-Dallas
Washington
Lexi-Seattle
Wyoming
Silvia_popa-Laramie




Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

No, iote-ma ma ca iara ne-o facu' Julie.... cu listuta monochroma...

Mai, eu cand am venit prima data aicea, nu gaseam vopsea de oua, asa ca m-am gandit sa le fac cu ceapa si am fiert eu ceapa rosie (si m-am thinkuit io si am adaugat in oroarea de fiertura si niste ceai verde) si au iesit niste oua "sataniste" ma negre ca ....

cand am stat la casuta (in chirie ca si noi tot migratori suntem, da mie imi place ca ma plictisesc repede de un loc) am spalat si io geamurile si vecinii niste chinezi au iesit si cu copii si se holbau ca loviti in cap....si nu realizam eu de ce...
da o casa ca Mircea sau Laura e superb sa ai!

pupici,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Buna!
Chiar mai fetelor, 10 pagini pe zi? Azi, dupa cateva luni bune de "liniste in paradis" am avut o zi groaznica. Am tras si un plans bun in toaleta, copilul tot pentru prima data dupa doua saptamani de cresa, cica a plans f. mult acolo si n-a dormit de unde ma bucuram ca mananca, doarme si nu plange, ia uite ce copil minune! Acasa am facut mancare cu copilul in bratze si sunt in butoiul cu melancolie, ceea ce nu imi sta "in caracter". Sunt down, trebe sa recunosc, azi se voteaza "cea mai proasta zi din trim I 2004". Acu' sa fug sa spal niste bluzite si pantalonasi, de mana, ca sunt prea putine pentru masina.

Va pup,
Lia
PS Buna intrebare la problema geamurilor, nici eu nu stiu cum s-o rezolv.

ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Si eu cand sedeam la casa am spalat geamurile cu...furtunu', pentru ca sita era pe dinafara. Acu nu le mai spal decat pe dinauntru.

ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mn spune:

quote:
Initial creeata de Julie

Daaa, pofiti!
...



care este diferenta de fus orar..sa stim cind dormi...
oh...BTW, cum se pronunta orasul unde esti?!

mircea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Lia,
Imi pare rau ca ai avut o zi asa de proasta Te pupic dulce si o sa vezi ca maine, cand te trezesti, lucrurile or sa arate altfel, mai insorite. Fii blanda cu tine insati, daca poti da-ti un time-out in seara asta, si o sa vezi ca totul o sa fie bine. Nu stiu ce probleme ai avut in afara de cele cu Bogdanel la daycare, care probabil trece si el printr-o perioada de acomodare, dar te simt puternica si stiu ca orice ar fi, o sa poti gasi solutia cea mai buna. Pupici lui Bogdanel si tie

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

RUXIJ pai te rog frumos nu fii trista! uite citeste si tu ce chestii nostime au zis fetele pe paginutele deja umplute! doar acuma aveti si servici, eu zic ca moralu sus si lucrurile vor merge din ce in ce mai bine!
lasa ca e normal ca copilul sa nu fie doar ingeras, e doar toddler cand sunt cel mai greu de inteles si prezis la nivel de comportament... uite al meu bebe desi e micut tare de tot are aproape 5 luni face crize de rasfat... si se tine la propriu de fustele mele...nu stiu ce o sa faca cand il las cu altcineva...

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super-lia spune:


Gabbriela ... eu vreau samanta de leustean si metoda de plantare ... pls

ocebine (misto nick) salutari si bine ai venit ... felicitari pentru familie... si eu o sa am tot doi baieti

Laura Takacs vazutam pozele... frumoasa priveliste ... ptiu... vreau si eu la tine in concediu!

Cleomax bine ai venit din "statiune" ... ca bine ti-a mai fost ... ai luat si catelusii cu tine sau au fost in grija feciorului?? De acord cu intalnirea in Atlanta da mai repede ca sa nu fiu nevoita sa vin cu ditamai burta ... si cand ma gandesc ca nu am voie la tuica imi plang in pumni dar ma reconfortez cu telemeaua...

Astazi cumparatam Blue Chesse si se aseamna cu branza noastra de burduf. Facutam mamaliga cu doua oua prajita si cu branza albastra si tare bun a mai fost ... yammy-yammy

Fetelor astazi am fost la control OB-Gyn si ce credeti ca mi-a spus..."Pai tu arati asa de bine si esti sanatoasa asa ca fa bine si vino peste vreo sase saptamani ca nu are nici un rost sa vii la patru saptamani .."

MN... tare imi place ca mai colorezi atmosfera aici si daca ne anunti din timp venim si noi la focul de tabara .

Ce sa va mai spun ... mai usor cu scrisul ...sa-mi sara ochii cand am vazut ca ati umplut zece pagini intr-o zi..

Eu cu pastele nu prea ma zbat... usurel ca-i mai frumos. Imi fac eu cativa cozonaci si o pasca ma gandesc si la niste oua colorate ... si as vrea sa fac ceva deosebit da nu stiu ce ...

Spunea cineva de o reteta cu iepure intepenit ... parca as incerca sa infing vreo doua masline in urechile iepurelui ... da-ti reteta??? ... daca nu o intreb pe mama de o alta reteta cu sos (tot cu urecheat) la cuptor... buna si aia...

AAAAA! Mi-am adus aminte... astazi am intalnit primul roman in statul Mississipi... Barbati-miu a dat de el ... Si cum credeti ca au intrat in vorba? Sotul meu ca semn de carte foloseste o bacnota de doua mii de lei si tipu cand a vazut a zis ... From where did you get this?...From Romania ... No way!... Yes .. My wife is from Romania .... si urmatoare intrebare a fost "gateste mancare romaneasca?" ... Da.. aseara am avut sarmalute .. "Sarmalute???!!!"...

Il astept in weekend la masa... si am sa fac o ciorba de perisoare (monkey nuts- cum o numeste sotul) , salata beof , sarmalute cu mamaligutza calda si smantana si clatite . Ce spuneti, e bine?

Bun ...hai ca va pup de noapte buna acum si am sa va citesc maine seara ca mi-am propus sa nu mai stau calare toata ziua pe computer ...





mamica fericita a unui baietel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amuleta spune:

Fiindca am fost "invitata", o sa pun si eu o intrebare "delicata" : Cum faceti cu taxele ? Al meu foloseste turbo tax, un program de calculator. La voi cine face taxele ? Asa-i ca v-am atins la coarda sensibila ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amuleta spune:

Super-Lia, l-ai invatat pe "sosul" romaneste ? Ca eu pe al meu da, si le scrie socrilor lui in romaneste de fac pe ei de ris. Ma pune uneori sa-i verific mesajele, sa stie daca sint corecte si eu spun "yes, dear"

Mergi la inceput