Fetele din USA, poftiti la o barfa! (6)

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (6) | Autor: Julie

Link direct la acest mesaj

.... si poftiiiiiti la partea a 6-a!



Alabama
Mihaelabebe-Athens
Arizona
Moniq (din martie?)
California
FLORYNA-Los Angeles
Gabbriela-Los Angeles (Buena Park)
Garofitza-San Diego
Iuliana-Gold River
Kim222-Laguna Hills
Lai -Bay Area
Ruxij-Sacramento
Connecticut
Alinuta-Stamford
Florida
Conchita
Elenalove27-Davie
mir1301-Ft Lauderdale
Georgia
aida_o-Atlanta
Cleomax-Atlanta
Illinois
Carolyne-Chicago (din aprilie)
danadarla-Chicago
mn-Chicago
petra-Chicago
polux-Chicago
PrInTeSs2- Chicago
Indiana
Amuleta-(in apropiere de Chicago)
Doinna- Indianapolis
Laura_Oprescu
Kansas
Crism
Maryland
Llaura-(DC area)
Massachusetts
andabrro-Greater Boston
Nedda-Boston
Michigan
ANDRUSHKA-Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza-Detroit
Oana_B
simonaM-Troy
Minnesota
Ancadm- Minneapolis/St. Paul
Mississippi
super-lia-Biloxi
Nevada
Calina73-Las Vegas
New Hampshire
Veve-North Conway
New Jersey
Roxy (incepand cu..?)
Laura Takacs-Flemington
New York
Iubibubi-New York
Ohio
Allya-Cleveland
bAlly-Akron
Pennsylvania
Ann Marie -Philadelphia
Monicutza3-Pittsburgh
Texas
casi
lucamatei-Dallas
Washington
Lexi-Seattle
Wyoming
Silvia_popa-Laramie





Meeey, ce aveti atata de barfit, huh?
J.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

aaaa, Julie, ne-ai facut-o iar cu lista!!! copiaz-o data viitoare, te rugam frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

LAURA esti o scumpaaa! multumesc! eu nu am trimis nici un cec la astia, am un formular intradevar dar eu credeam ca e pt o copie aditionala a certificatului

la taxe daca le fac separat de sotul, cum e cu copilul?

!!!!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

Io intentie buna am avut sa copiez si sa paste-uiesc listuta, da' nu s-a lasat colorata si cu clopotei, asa c-am renuntat. Fetele, cand faceti inscrieri la cursul de carioci, abonati-ma si pe mine.
Mentionez ca-ntre timp o sa sustrag si niste culori de la junior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Buna fetelor si iertati-ma ca intervin. Va citesc de la prima barfa cu sufletul la gura si avida de informatii. Noi (eu,sotul si fetita de 2 ani)tocmai ne-am luat vizele (am castigat la loteria vizelor).Vom veni in august in Detroit,dar in primul an vom veni numai in concediu si sa aplicam pentru GC si SSN fiindca mai avem oarece situatii de terminat pe-aici, iar la anul vom veni definitiv.
Sunteti cele mai tari... de pe orice forum....va admir cat de repede barfiti.
Salutari din Romania unde se pare ca in sfarsit vine primavara...
Apropos, de ce companie aeriana ati fost cel mai multumite, tinand cont ca vom calatori cu copilul?
Va multumesc si spor la barfa...(Mi-am luat chiar notite)
Va pupicesc
Eliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Conchitooo, ce faci scumpo la ora asta pe cai virtuale, hai ca nici eu nu-s mult mai breaza da' barem is cu trei ore in urma Noapte lina si sa visezi ingerasi

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Na, ca pan' sa postez mai intrara fete fara somn :-) va pupicesc pe toate si noapte buna!

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

quote:
Originally posted by allya

la taxe daca le fac separat de sotul, cum e cu copilul?



Allya, copilul poate fi trecut o singura data, se da factor comun, ca la matematici. :-) deci ori tu, ori sotul il trece ca dependent.
Stiu ca la biblioteca de la noi din cartier sunt, in perioada asta, niste voluntari care raspund la orice intrebare legata de tainele astea ascunse ale taxelor si taxatorilor. Vezi daca nu aveti si pe la voi, te-ar scuti de niste cautari in plus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Eliza, bine ai venit printre noi! Eu cand locuiam pe coasta de est foloseam cel mai des KLM si AirFrance, iar de aici din California m-am reprofilat pe United/Lufthansa. Daca ar mai fi avut curse Taromul te-as fi sfatuit sa nu mergi cu ei, dar taman au anulat cursele pe America din toamna, asa ca nu se mai pune problema. In rest n-am avut probleme majore cu nici o companie. Nu am copii asa ca nu stiu cum e sa calatoresti cu copilas, dar n-am avut niciodata un zbor transatlantic in care sa nu fi fost cel putin cativa bebelusi si copilasi, si intotdeauna am remarcat facilitati pentru parintii cu copii, la toate companiile cu care am zburat. Dar poate fetele au mai multe sfaturi in privinta asta

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mn spune:


Va puteti imagina ce se intimpla daca adunam toate fetele de aici intr-o camera?!...dar daca in camera nu am pune internet?!

mircea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mn spune:

quote:
Originally posted by geliza
....numai in concediu si sa aplicam pentru GC si SSN fiindca mai avem oarece situatii de terminat pe-aici, iar la anul vom veni definitiv.
Sunteti cele mai tari... de pe orice forum....va admir cat de repede barfiti.



nu stiu daca este cazul, dar sfatul meu ar fi sa nu depasiti 11 luni in tara. Legat de compania de transport...alege cea mai ieftina..toti sunt la fel, am vazut lume multumita si nemultumita de toate companiile. Este bine sa fie totusi zbor direct fara escale prea lungi

bafta mare...si felicitari pentru viza!!!
mircea.

Mergi la inceput