Mamici din Arad...? (4)

Mamici din Arad...? (4) | Autor: Claudelu

Link direct la acest mesaj

si se pare ca ma ramas aceleasi dragute:

-alina 33 (Alina) - 34 ani, casatorita cu Dacian, viitoare mamica a Dariei
-anto (Antonela) - 38 ani, casatorita cu Radu, mama Denisei , 12 ani
-alina morostes (Alina) - 30 de ani, casatorita cu Calin, mama lui Dragos , 1 an si 11 luni
-cristinacsa (Cristina)- 31 ani, casatorita cu Mihai , mama gemenelor: Carina si Alexandra , 1 an si 8 luni
-claudelu (Claudia) - 24 ani, casatorita cu Claudiu, viitoare mamica a lui Dominick-Cristian
-maggda (Magda) - 33 ani, casatorita cu Danut, mama Biancai , 5 ani

si sa speram ca lista sa se mareasca!



http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:



SOMNIC USOR!
NOAPTE BUNA!

Abia acum mi-au plecat musaflocii!!!! Eu chiar am parte....
Merg si eu sa ma odihnesc...in sfarsit!!!!!!


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Doamne Clau da´ce musafiri ai de stau pana la 3noaptea in vizita ,sau ai vrut sa-ti tina companie ca nu aveai somn?
Ieri am fost la cumparaturi dar tot nu am gasit ce vroiam pt. mine ,ca de obicei si-a gasit Deni,nici nu avusesem mult timp ca magazinele au inchis la 5.Dupa parerea mea e o prostie ca inchid sambata magazinele la 5 ,chiar cand oamenii au mai mult timp .
Timpul s-a incalzit dar poate cu vre-o 2-3° nici vorba de 16° aici ,poate prin alte parti.
Azi nu stiu inca ce fac ,deocamdata i-mi beau cafeaua si ma uit ce a-ti mai facut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Buna fetelor!
Azi toata ziua am dormit...si acum ma doare ingrozitor de tare capul...
Anto nu au plecat chiar pe la ora aia musafirii dar pana am strans si am spalat paharele si farfuriile(ca am facut o prajitura buna - Boema) ....am avut musafiri ca a fost ziua sotului meu vineri si au venit sa-l felicite cu toate ca noi nu invitasem pe nimeni (din cauza banilor ca nu o ducem chiar roz acum) si nici nu aveam chef de musafiri, dar bine macar ca am avut si eu ceva prin casa...
Am fost si noi vineri prin oras sa ma mai spal si eu pe ochi si asa cum se intampla mai nou tot la bebe i-am cumparat, am devenit cu adevarat parinti, ne intram in atributii...ce toale faine am vazut dar binenteles ca toate sunt pentru manechine si nu pentru ...las ca slabesc eu si atunci sa vedeti...
Pupici multi!!!!!!


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Clau ne dai si noua reteta de praji Boema?
Sper sa nu fie prea complicat de facut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Fetelor eu zic sa pregatim deja intalnirea pe cand vine anto ca ea nu sta asa de mult...am inteles ca vi pe 2 si pleci pe 10?Parca asa ai spus, nu?
Cel mai bine e sa ne gandim de pe acum ce si cum facem sa ne intalnim, sa facem in asa fel incat sa fim toate...ca fiind saptamana mare poate vreuna dintre noi ar vrea sa-si faca program cu familia...
Deci eu sugerez sa ne gandim din tipm si sa ne dam cu parerea la data si locul intalnirii...
Pupicei!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Reteta praji Boema.....
Se face un blat din 10 oua, sa fie din cioco...
Se face in tava dreptunghiulara..
Crema:
-se face crema pe aburi.......
-2 oua
-150 gr zahar
-125 ml lapte
-o lingura cacao cu varf
- putina esenta ciocolata
Toate se fierb pe aburi pana se ingroasa ca o samantana. Separat intr-un sfert de canita de lapte se dizolva gelatina in putina apa calduta
Atentie:gelatina sa fie granulata si eventual daca va ajuta ambalajul are pe plic un aspic cu morcovi si mazare, firma dr.Qetker....
Se bate 300 ml de frisca lichida..
Crema, gelatina si frisca se amesteca la un loc dupa care se aseaza in aceeasi tava in care s-a facut blatul, numai ca pe tava sa fie trasa o folie...se puna crema in tava se intinde si apoi se aseaza blatul ca in prealabil a fost stropit cu sirop( 3 ling de zahar, 200 mil apa, 1/4 esenta ciocolata) si se pune la frigider 12 ore...
Dupa cele 12 ore se intoarce si se pune pune cam 400 ml de frisca...se taie in patratele, se orneaza cu un pup de frisca si se pudreaza cu cacao...si gata...
Sper ca ai inteles ceva ...m-am straduit sa explic cat mai bine.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Buna seara la toata lumea!Claudia tu in ce cartier stai?
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare! Mai fetelor,dar ce mult ati scris cat am lipsit eu!!!!
Am aparut pe la ora 20.
A fost super la tara la parinti,timpul a fost excelent.Dragos a fost superincantat,mai ales ca nu am fost demult la tara.A alergat foarte mult si s-a jucat cu toti cainii si cu pisicile.

Clau,mersi penru reteta de prajitura,eu de obicei o cumpar Boema de la cofetarie,nu am stiut reteta,dar mi-am copiat0o in calculator.E super prajitura.

Nu stiu unde ati vrea voi sa ne intalnim cand vine Anto,eu propun McDonald's sau Pizza King .Eu am propus astea,dar nu trebuie sa va luati dupa mine,propuneti si voi si apoi hotaram.Eu nu prea merg la restaurante,la McDonald's merg foarte des,saptamanal aproape si imi place foarte mult.

Magda vad ca tu muncesti serios la gradina.Adica placerea e de partea ta,nu?
Va pup si mai vorbim.


alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Buna fetelor!
Alina bine ai revenit! Ai prins intradevar o vreme excelenta...si mie imi e dor de Bihor!
Mai eu sugerez sa mergem undeva unde se si fumeaza...daca nu va deranjeaza...Am inteles ca Magda este fumatoare, eu la fel...dar mie imi e totuna daca e ptr. fumatori sau nu...
O pizza chiar ar fi buna....
Si mie imi place foarte mult praji Boema, e una dintre preferatele mele...
Magda draga eu stau in Vlaicu....la X-uri....
Tu am inteles ca stai in Micalaca, nu???????
Oricum cred ca cel mai bine ar fi daca ne-am intalni undeva prin centru...
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Eu nu fumez,dar nu ma deranjeaza daca mergem intr-un loc unde se fumeaza.Cred ca undeva la pizza totusi ar fi o idee buna si se poate fuma.
Eu am o singura problema,daca ne putem intalni dupa-masa pe la 5-6 cand vine sotul meu de la lucru ca nu am cu cine sa-l las pe Dragos.

alina

Mergi la inceput