Fetele din Usa,poftiti la o barfa! (2)

Fetele din Usa,poftiti la o barfa! (2) | Autor: Veve

Link direct la acest mesaj

Hai ca v-am bagat si listutza-n ochi:

Alabama
Mihaelabebe-Athens
Arizona
Moniq(din martie?)
California
FLORYNA-Los Angeles
Gabbriela-Los Angeles (Buena Park)
Garofitza-San Diego
Iuliana-Gold River
Kim222-Laguna Hills
Lai -Bay Area
Ruxij-Sacramento
Connecticut
Alinuta-Stamford
Florida
Conchita
mir1301-Ft Lauderdale
Georgia
aida_o-Atlanta
Illinois
Carolyne-Chicago (din aprilie)
PrInTeSs2- Chicago
danadarla-Chicago
Indiana
Amuleta-(in apropiere de Chicago)
Laura_Oprescu
Kansas
Crism
Maryland
Llaura-(DC area)
Massachusetts
Nedda-Boston
Michigan
ANDRUSHKA-Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza-Detroit
Oana_B
simonaM-Troy
Minnesota
Ancadm- Minneapolis/St. Paul
Mississippi
super-lia-Biloxi
Nevada
Calina73-Las Vegas
New Hampshire
Veve-North Conway
New Jersey
Roxy (incepand cu..?)
Laura Takacs-Flemington
New York
Iubibubi-New York
Ohio
Allya-Cleveland
bAlly-Akron
Pennsylvania
Ann Marie -Philadelphia
Monicutza3-Pittsburgh
Texas
lucamatei-Dallas
Washington
Lexi-Seattle
Wyoming
Silvia_popa-Laramie




Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Am scris la 1, trebuia sa scriu la 2? De acuma scriu la 2 ca eu-s disciuplinata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Hihihi...si io am scris la 1 dupe...ca mai era loc;ideea e sa nu sarim de 10 pagini/subiect!


Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

E, dac-am aflat un'sa sa scriu, atunci sa scriu, zic.
Intrucat problemele branzei si iaurtului (ambele serioase IMHO)au fost, nu e asa, rezolvate, vin si eu cu problema mea. Noi am venit din Romania cu caine, pentru ca noi avem caine; mic, bichon, 4 kile. Cainele e up-to-date cu vaccinuri etc, altfel fiind imposibil pt caine sa treaca granitele; ok, acum e, dar n-o sa mai fie...deci intrebarea mea e: cum se face cu cainele in America? e bine sa facem pet health insurance? daca da, unde? sau cum?
Multumim de sfaturi de acuma, doar eu si sus-pomenitul caine, sotu' fiind la lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Llaura, din pacate nu'sh ce sa-ti zic de caine, sper sa fie alte fete pe-aici mai luminate decat mine in privinta asta, sa te ajute cu un sfat!
Da' ma prezint si eu la raport - studenta la doctorat, copil nu posed, sot nu posed, caine nu posed; posed una bucata pretin, originar din Belgrad, si el tot cu doctoratul pe-acilea, acush tocma' suntem in discutii aprinse da' sper sa le rezolvam noi

Lai

ps intreb si io ca omu' ignorant: ce-i aceea IMHO?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Garofitza spune:

Laura, eu am pisica de 7 ani. Am carat-o din Canada in State. Nu am avut niciodata pet insurance, mergem o data pe an la doctor, la control/vaccine. Mi-a facut infectie urinara acum vreo 4 luni, m-a costat $ 350.00 tratament/injectii si consultatia.
Cred ca depinde de persoana, un pet insurance te ajunge si la 35-70 $ pe luna. Daca vrei sa-i faci, este ok, spun eu. Dar vizitele la medic, cred ca tot din buzunarul tau le platesti. Insurance-ul este in caz ca se imbolnaveste si are nevoie de operatie/sau tratament.

Garo

Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Ah ieste limbaj de internet, in my humble opinion care n-am mancat iaurt de cand am plecat din Romania.
Expectez si eu raspunsuri pentru un doctorat la batranete, poate o dori careva sa se incurce cu mine, m-am (neprintabil) tz luni sa dau testele, si mare mila lui Dumnezeu, le-am dat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Bei Conchito,tu ma lovesti direct la tinta;acu' tre sa recunosc ca-s meseriasha la andrele si crosetu' mi-e strain.Mai ai si alte idei constructive de facut fata la repaos preaaalungit?
Nici io nu posed catel,sorry!Da' posed una bucata veveritza shturlubateca si imuna la dresaj,dac-aveti nevoie de sfaturi...



Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

La mine vin veverite in balcon sau patio, si cainele se bucura tare, ca latra la ele, eh nu chiar conteaza ca aici toti au caini si cainii tuturor latra, mai mult sau mai putin la veveritze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

m-am lamurit
brava tie ca ai dat testele si toate cele trebuincioase si tot respectul ca te-apuci de doctorat (eu nu te cred ca esti asa 'batrana', da' daca zici tu..) Tinem pumnii stransi sa primesti numa' raspunsuri de care vrei tu! La ce ai aplicat?

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Hm, 33 de primaveri da ce-o sa fac, o sa prind radacini in casa?! Bioinformatics am aplicat.
Da, si daca ai insurance tot platesti, asta am aflat vizitand veterinarul. Dar un baiat ne-a zis ca se face un contract de 100 de dolari pe an, intr-un loc care din consideratiuni geografice l-am identificat ca fiind PetSmart, numai ca acolo nici n-au auzit de asa ceva; de aia m-am gandit sa intreb pe aici, ca aici il afli si pe dracu scuzati.

Mergi la inceput