strabism

strabism | Autor: danateo

Link direct la acest mesaj

Hai ca mai vin cu o problema! La 2 luni nenea doctorul a observat ca Matei isi misca ochisorul stang cu intarziere fat de cel drept. Asta nu a fost o problemaprea mare pentru noi, ne asteptam dealtfel, dat find faptul ca si tati a avut aceeas belea cand era bb, belea care s-a rezolvat de la sine la varsta de 1 an si ceva. El chear il observase inintea doctorului si s-a amuzat teribil dar nu mi-a zis ca sa nu ma panichez!
Ei, bineinteles ca pana la urma eu am intrat intr-un soi de neliniste pentru ca odata cu trecerea timpului problema a inceput sa fie mai evidenta!
Help! Care ati mai avut de-a face cu asa ceva???

Dana si bb Matei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Fetita mea cea mica a avut strabism congenital la ambii ochisori si am operat-o la 1 an si 5 luni, la Clinica Oftapro. La bebele tau cu siguranta nu e asa grav, dar iti recomand aceasta clinica din Bucuresti, specializata in strabism la bebelusi. Detalii gasesti la www.oftapro.ro, noi am fost la dr. Luminita Gheorghe, actualmente Teodorescu, si am fost f. multumiti. De altfel suntem inca sub observatie la dansa, Ramonica mea poarta ochelari de 4 luni si mergem la control periodic acolo.
Sanatate multa, asteptam vesti bune!

Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni)
http://community.webshots.com/user/lauratenea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Merci frumos, Laura! Da, sper sa nu fie asa grav si sa se "repare" de la sine!

Dana si bb Matei

Mergi la inceput