Ajutati-ma sa gasesc un medic

Ajutati-ma sa gasesc un medic | Autor: Catalin.Codrici

Link direct la acest mesaj

Fetita mea este nascuta prematur cu greutatea de 1 Kg.
Acum la 9 luni nu are inca 4 Kg. Desi este tratata de anemie nu ia in greutate chiar daca este hranita aproape ca un copil de 9 luni. Daca cineva cunoaste cazuri rezolvate as dori sa aflu pentru a ne ajuta cu informatii.
Multumesc anticipat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

din pacate nu stiu pe nimeni sa fi trecut printr-o experienta similara.
daca va ajuta cu ceva incercati la medicul pediatru la care merge baietzelul meu. Se numeste AURORA BULBUC 0722476464.Suna si explica-i despre ce e vorba. e o tipa destul de competenta si iubeste copii.
Sper sa va ajute.
capul sus ca maine poimaine se face mititica fata mare.
si mai cred ca ar trebui sa te adresezi in special parintilor ai caror copii s-au nascut prematur. posteaza eventual un subiect care sa contina in titlu cuvantul prematur si atunci randamentul va fi mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Catalin, imi pare rau ca nu iti pot da un raspuns si un ajutor, dar vreau sa va urez sanatate si putere sa treceti peste toate.Cu timpul se vor rezolva toate, fetita ta este o luptatoare, veti vedea

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'
Iubi, mamica cu burtica:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aquariusrpro spune:

quote:
Initial creeata de Catalin.Codrici

Fetita mea este nascuta prematur cu greutatea de 1 Kg.
Acum la 9 luni nu are inca 4 Kg. Desi este tratata de anemie nu ia in greutate chiar daca este hranita aproape ca un copil de 9 luni. Daca cineva cunoaste cazuri rezolvate as dori sa aflu pentru a ne ajuta cu informatii.
Multumesc anticipat.





Cred ca rpoblema trebuia investigata mai minutios. Ce sa spun.. pot sa-ti dau nume de pediatri buni dar ei sunt in Medicover si costa ceva mai mult

DR. Denisa Stanescu si Dr. Cosmina Cristea din Medicover ( 310 4410). Tel Cosminei il pun pe PM. Cosmina este medic de spital, lucreaza si la Sp. de copii Emilia Erza ( sau cum se numeste cum.. ca nu stiu ).

Daca lucrurile sunt relativ ok din punct de vedere al analizelor ( adica nu exista o boala, infectie evidenta ) ma gandeam sa mergi la un homeopat.

Fundatia medicala "PROHOMEOPATHIA", dl. dr. Teleianu are multa experienta cu copiii.
Programari: telefon 242.24.91

Doamne ajuta! Greu subiect!

Ati incercat la Budimex?


Roxana&Ruxandra

http://community.webshots.com/user/aquariusrpro

si un nepotel super
http://community.webshots.com/user/lucaandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

Verisoara mea s-a confruntat cu o problema similara ... desi fetita ei s-a nascut la termen la 1 an avea in jur de 7 kg. Stiu ca exista in Romania o doctorita (la Spitalul CFR2) care a ajutat-o pe fata ei. Am sa o intreb si iti scriu PM.

Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana
http://community.webshots.com/user/craluca100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns franqois spune:

Eu m-am nascut prematur, la 7 luni si am avut 1 kg. la nastere. Am fost declarata dupa aprox. 10 zile pentru ca nu erau siguri ca o sa traiesc sau nu. Cu toate ca nu stiu amanunte despre greutatea mea mai tarziu , la cateva luni, iti pot spune ca acum am un baietel superb nascut normal, iar eu am avut o copilarie absolut normala si m-am dezvoltat normal. Nu dispera lucrurile o sa intre in normal.

Numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

Din pacate nu am un sfat competent.
Dar iti recomand
- DR Santimbreanu
Dr Dromir - profesor - dir spit V.Gomoiu
Dr Adrian Stanciu -BUDIMEX- are si cab particular pe 13 Sept- acesta din urma a ajutat o pe o verisoara de a mea cu copilul,,,care si el avea probleme digestive
daca te intereseaza nr de tel te ajut cu placere



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia spune:

Eu nu am avut aceasta problema , dar cand am fost internata la Spitalul Elias am vazut multi copii acolo la sectia de pediatrie cu aceeasi problema si de toti se ocupa si am inteles de la mamici ca se ocupa foarte bine dr. Carja sau Carjaru.Ideea este ca e suficient sa mergi in garda acolo la pediatrie si sa ceri sa o vezi ca sigur va veni. Este o persoana deosebita.

Mergi la inceput