Tarife telefonice USA/Ro

Tarife telefonice USA/Ro | Autor: Gabbriela

Link direct la acest mesaj

Mar interesa shi pe mine daca se poate ceva tarife telefonice cand suni din USA in RO. Eu am 24 centzi pe minut shi nu conteaza ca sun pe fix sau celular. Prind din prima tot deauna legatura, chiar shi de sarbatori. Poate daca avetzi ceva informatzi legate de pretzuri ma putetzi ajuta shi pe mine.
Multzumiri anticipate!
Gabbriela & Julian

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

|Nu stiu exactc... dar ce stiu sigur e ca se gasesc cartele si costa mai putin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:

Incearca la www.pinzoo.com .Eu imi iau cartele de la ei.tarifele incep de la 4 centi pe minut cu Buc.si 7-8 centi cu restul tarii.Depinde de cartela care o cumperi.

mihaelaH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

Eu am 18 centi pe minut pe fix si 20 de centi pe mobil.De asemenea in Us, alt stat ,am sase centi ..compania se numeste wordlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crism spune:

eu folosesc www.sunaromania.com au mai multe variante de cartele. Daca platesti cu visa iti dau pinul pe loc. Eu folosesc Platinum cu 5.9c/minut. Sunt foarte multumita de calitate...

Cristina, sotia minunatului Sean, mamica la doi pitici frumosi, Connor Ryan 3 ani siElena Maria 9 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

si eu tot de la www.sunaromania.com comand cartela. au spus ca or sa mai mareasca un pic tariful pe minut, si or sa bage si taxa de maintenance, insa cred ca ramin cei mai competitivi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

eu cu cartelele nu sunt foarte familiara..adica am mai incercat din cand in cand..dar am remarcat ca trebuie de obicei consumate in decurs de o saptamana sau mai putin...dispar minute sau conexiunea nu e ok..cele de care ziceti voi de la suna Romania cum sunt? poti cumpara o cartela si o folosi in decurs de cat timp?ti s eevapora din minute in aceasta perioada?...
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Eu am doua companii pentru Romania:una e Telstar(1-888-766-2642)la care platesc 10c-Bucuresti,19c-provincie si-am intels ca s-a facut 25c pe mobil;a doua e NECC TELECOM(1-800-766-2642)cu 14c luni-miercuri si 19c joi-duminica,indiferent ca-i fix sau mobil.Acum e posibil ca tarifele sa difere si-n functie de zona de unde sunati;cel mai bine e sa cereti tarifele personal.
Am folosit si noi cartele vreun an la-nceput si n-am fost asa incantati;macar asa nu ma doare capu de comandat sau reincarcat cartele cand mi-e lumea mai draga.



Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Vezi: www.nobelcom.com

http://community.webshots.com/user/emma_ana
http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Eu folosesc Phone Intercom, am 3,9 centi stat-stat, 15.5 centi cu Romania si 7.5 cu Bucurestiul, 24 h din 24h. Sint foarte multumita , accesul este direct fara cod.Cunosc pe cineva care vorbeste cu 12,7 cu Romania si cu 6,9 cu Bucurestiul. Tarifele s-au ieftinit. In schimb la Suna Romania tocmai au anuntat majorari de tarife , plus ca exista tot felul de taxari la minut ,la 2 minute, taxe de intretinere si tot asa...

Numai bine ,
Olivia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Am incercat cartele telefonice si nu sunt multzumita de el, in plus ca tot uit sa le incarc shi tare ma deranj aasta. Imi trebuie ceva care sa ma ridic din pat cand am chef shi s asun, fara sa am proasta legatura sua tot felu de taxe la 2 min la 1 min sau mai stiu eu ce intretzineri. Ce am acum sunt multzumita de el dar ashi vrea ceva mai ieftin ca vb prea mult shi sotzul a zis ca asa ceva nu a mai intalnit sa dai tel in Ro in valoare de 350 $ pe luna.
Multzumesc de informatzi.
Gabbriela & Julian

Mergi la inceput