cum va petreceti timpul impreuna?

cum va petreceti timpul impreuna? | Autor: ruxij

Link direct la acest mesaj

Buna,
Toti suntem f. ocupati, servici, copii, casa etc. Va ramane timp pe care sa il petreceti impreuna cu jumatatea voastra? Doar voi doi, timp acordat relatiei, timp in care sa va relaxati impreuna? Cum faceti? Cat timp petreceti numai voi doi si in ce fel?

ruxij

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Noi avem seara noastra. Vineri seara e seara in care iesim, indiferent. "Legea" asta am instaurat-o de catziva ani buni si este extraordinar. Dupa serviciu, vinerea seara, ne intalnim si mergem la concerte, la teatru, cinema si la restaurant . Nu facem exceptzie decat daca suntem bolnavi sau daca n-avem pe nimeni pentru fetitza acasa, dar asta e foarte rar. Si asha ne bucuram toata saptamana!!!

Lorelei & Family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-pis spune:

Deci, astazi e ziua voastra, lorelei, petrecere frumoasa!
Buna idee! Poate o aplicam si noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstroie spune:

Si la noi este seara de iesit de in oras pentru ca azi este ziua mea si sotul meu ma va scoate in oras sa luam masa. In rest noi sambata si duminica avem mai mult timp de stat impreuna, in timpul saptamanii amandoi ajungeam seara de la servici si .. timpul trece repede.
Copii inca nu avem dar ne dorim anul asta sa ne apucam de treaba ca am asteptat destul (eu am 26 de ani si el 29 si apropape 4 ani de casnicie).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Noi suntem o pereche tare "zapacita" facem tot felul de lucruri impreuna, de la mers la film, la jucat "jocuri de strategie" in retea unul cu altul de putea sa ne apuce 5 dimineatza prinsi in joc, pana la plimbat cu masina duminica prin tot felul de locuri pe care nu le-am vazut, pur si simplu nu suim in masina si mergem unde avem chef...pana la plimbat prin padure, eu sunt moarta dupa paduri sau pe malul marii...sau mergem la un bistro mai cochet si vechi daca se poate cu arhitectura aceea veche olandeza, sau vara: ne suiam pe motor si bantuiam pana oboseam cand ne opream pe la vreo terasa...dupa filme suntem morti amandoi asa ca va dati seama ca le "devoram"...cam orice ne trece prin cap si avem putin timp liber, punem in practica...cred ca de-asta cu el nu m-am plictisit niciodata!

Numai bine, Lena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Amandoi suntem prinsi cu serviciul si timpul liber pe care il
avem este exploatat la maxim.Iesim la film sau in parc, sau pur
si simplu ne plimbam cu masina.
Gatim impreuna , facem curat in casa impreuna .....
Stam la taclale pana tarziu la bucatarie sau in cada.
In cada ne facem planuri...
Stam pe covor in mijlocul sufrageriei... nu suntem iesiti din comun ...noi ne simtim bine impreuna...in orice situatie.
Ne place pur si simplu sa impartim lucrurile pe care le facem .

Acina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Da, da, Anutzo, azi ieshim la teatru! Si tare ma bucur! De fiecare data ne felicitam pentru idee si remarcam cat de bine ne face ieshirea asta!
Multzumesc pentru urari si va doresc si voua la fel, din toata inima!
Un weekend placut tuturor!

Lorelei & Family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Ce teatru, ce iesire doar in doi?? Despre ce povestiti fetelor?? Eu una nu am parte de asa ceva pentru ca nu am cu cine lasa copilul aici, sa pot eu pleca cu sotul intr-o seara undeva. Vise!
Seara cand ne reunim familia, de multe ori oboseala isi pune cuvantul iar fetita noastra sare in sus de bucurie si vrea sa se joace cu noi, mai ales cu tata care este plecat mai mult la servici. Asa ca doar sfarsiturile de saptamana ne raman dar tot in trei sunt petrecute. Acum sa va mai zic ceva, nici nu stiu daca mi-ar tihni sa plec undeva fara copil.
Dar oricum chiar si fara seri libere pentru noi, suntem fericiti, mai ales cand fetita vrea sa o tinem in brate si ne cuprinde pe amandoi de gat.
Felicitari fetelor care au reusit sa-si fara regula, prin a-si acorda timp doar pentru ea si partenerul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonab spune:

Nici noi nu prea avem timp sa fim doar noi doi caci nu prea avem cu cine lasa copilasul. Inainte de a avea copilasul nu exista weekend sa nu plecam undeva, indiferent de vreme. Si ne opream apoi la cate un restaurant si luam masa si era super.

Imi aduc aminte cand el a plecat (cu o treaba de serviciu) acum cateva luni la Luxembourg de dimineata (pe la prinz a terminat) si eu am venit cu trenul si am ajuns la prinz si am luat masa la un restaurant (exact ca pe timpuri ...), tare romantic. Si apoi ne-am suit in masina si am fugit catre Bruxelles caci trebuia sa luam seara fata de la cresa ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Noi jucam tenis cand ne lasa vremea (adica vremea ne lasa cand nu e vara-vara, ca e prea cald si nici cand e frig si ploua, ca acuma). Mergem la supermarket impreuna (deh, nu prea romantic, insa fara mine nu se duce nici picat cu ceara). In rest facem iesiri de cate ori putem, desi le-am vazut cam pe toate aici.
Oricum e important sa gasim o activitate pe care sa o facem impreuna cu sotii nostri si salut cu entuziasm ideea cu "seara noastra", asa ar trebui sa ne disciplinam sa fie batuta in cuie, de e frig, de ninge.
Aaaa, seara inainte sa adormim ma pune sa-i spun povesti despre cand eram mica la bunici si cum era viata in comunism, cu problemele si neajunsurile de atunci. Ma bucur foarte tare cand am ocazia sa-i povestesc despre vremuri si lumi apuse, pe care el nu le-a trait si nici nu si-ar fi putut imagina cum au fost altfel. Cel mai tare se inmoaie cand ii spun ca in timp ce el se indopa cu banane, eu nici macar conceptul de banana nu-l aveam.


scarmanus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

la noi, lipsa de timp este in top. cine a fost sau este in america, stie la ce ma refer. distantele pe care le ai de parcurs de la munca pina acasa, de la supermarket pina acasa, iti maninca o groaza de timp. daca mai prinzi si un traffic pe highway, linge-te pe bot! ma apuca groaza cind prind trafic, si, cind ajung undeva mai in fatza, observ ca tot ambuteiajul s-a produs numai pentru ca 2 masini s-au lovit usor (masini dealtfel scoase din drum, care nu incurca traficul, insa toti ceilalti participanti la trafic din fata ta incetinesc pina la 5mile/ora cind trec pe linga acele masini, numai pentru ca acolo sunt si niste masini de politisti). hai ca bat cimpii, dar intelegeti la ce ma refer.

am reusit sa ne punem la punct un program, si anume ca dupa ce scapam de la munca, sa mergem pe la sala macar o ora, si, cind se mai incalzeste putin, sa iesim pe trail cu bicicletele. vremea este foarte schimbatoare, de ex acum 2 duminici am iesit imbracata cu mineca scurta, iar acum o saptamina eram in palton. asa e atlanta. in schimb clima e destul de blinda.

ne-am propus sa mergem pe 25 februarie la lansarea filmului "The Passion of the Christ" cu Maia Morgenstern si Monica Belucci, regizat de Mel Gibson. imi place enorm Maia, abia astept filmul.
http://www.thepassionofthechrist.com

in rest, incercam sa ne bucuram cit se poate de vremea buna (atunci cind o prindem si iarna, mergind ba la padure pentru un gratar, ba la un tenis.

cam atita facem noi

Mergi la inceput