masura la sutien

masura la sutien | Autor: furni

Link direct la acest mesaj

Poate vi se pare hilar, dar nu stiu! Explicati-mi si mie ce reprezinta (ce rol au) masurile la sutien: A, B si C aplicate langa numarul sutienului? De exemplu, care este diferenta intre 75A, 75B sau 75C?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Din cate stiu eu ,poate gresesc ,stiu ca A,B,C se refera la forma sanului ,dar nu stiu sa iti explic care sunt diferentele.de ex. eu am probat ,si cel mai bine imi sta cu C.

TE PUP

ALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

literele reprezinta marimea cupei, in timp ce cifrele, marimea spatelui. Adica o persoana mai mica de statura poarta 75 probabil, pe cand una mai inalta si solida poarta 80

Ancuta

http://community.webshots.com/user/Busch_family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellys spune:

Literele A B C se refera la marimea cupei in care va sta sanul.
Numarul sutienului este dat de circumferinta bustului masurat sub sani. Apoi in functie de marimea sanului alegi cupa de la A la C.

Eu purtam inainte de a ramane insarcinata cupa C la sutien. Acum port D.

31 sapt & Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Poti gasi un tabel care sa te ajute pe siteul VICTORIASECRETS !

Ione`
www.saracut.go.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Dap, literele reprezinta marimea cupei (a sanului), iar numerele - circumferinta pieptului sub sani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Si eu stiu ca literele A,B,C,D se refera la forma sinului, adica A este pentru femeile cu sini mai mici si plati, B este pentru sini mai mari, C este pentru sini mai "lungi" ca sa zic asa adica cei care incep sa "atirne" (scuzati expresia dar nu stiu cum sa-i spun altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:


In Japan toate cupele is rotunde :))))
Io n-am tzatze nici plate, nici batzoase , da tot marime A imi trebuie (cu 75), daca sutienul nu-i cu push-up, B (cu 75) daca are pernutze :)))).

Sigur va zic, litera e marimea sanului, nicidecum forma (care tre sa fie rotunda pe sub orice piesa de imbracaminte :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FLORYNA spune:

...incep cu victoria secret..nr de acolo sint cu o cupa mai mica..la v.secret cupa d este egala cu cupa c de la alte firme..asta pe incercate...
...nr reprezinta circumferinta iar literele cupele...dar pina la urma si forma pieptului conteaza..daca este rotund intri in cupa mai bine..daca forma e para sari la un nr mai mare..ca asa e in tennis...
....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

quote:
Originally posted by Delidana

Si eu stiu ca literele A,B,C,D se refera la forma sinului, adica A este pentru femeile cu sini mai mici si plati, B este pentru sini mai mari, C este pentru sini mai "lungi" ca sa zic asa adica cei care incep sa "atirne" (scuzati expresia dar nu stiu cum sa-i spun altfel.





Eu port cupa C si nu am sanii nici "lungi", nici nu atarna.Sint perfect rotunzi si ridicati.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns furni spune:

Pana la urma nu am inteles nimic. Inclin sa cred ca este vorba totusi de forma sanului. Am gasit un articol cu exercitii pt. sani si erau diferentiate in f-ctie de cupa (A, B, C). Ce am inteles: sa nu-ti iei sutien neprobat!

Mergi la inceput