Raport financiar catre comunitatea DC

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ungureaa spune:

Buna !
Am trimis si eu o mica donatie de 15 Euro si sper din suflet ca a ajuns, am trimis prin Paypal e cel mai usor pentru cei din strainatate. Oricum ma mir ca de donatii nu vb decit cei din Romania care sint cei mai saraci...Pt comunicatii puteti sa-mi scrieti aici pe topic nu la e-mail-ul de unde am trimis.

Adina si Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Buna Adina
prin pay pal este usor dar nu este valabil pt.toate tarile,eu de ex.din costa rica nu pot sa trimit prin pay pal,iar prin banca nici atat fiindca ei au un cont doar in romania si nu au cod IBAN deci ne ramane varianta "trimis prin plic" care dupa cate stii este ilegala.
Sunt foarte multi romani din strainatate care au trimis bani dar au preferat sa ramana anonimi!


quote:
Originally posted by ungureaa

Buna !
Am trimis si eu o mica donatie de 15 Euro si sper din suflet ca a ajuns, am trimis prin Paypal e cel mai usor pentru cei din strainatate. Oricum ma mir ca de donatii nu vb decit cei din Romania care sint cei mai saraci...Pt comunicatii puteti sa-mi scrieti aici pe topic nu la e-mail-ul de unde am trimis.

Adina si Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Apropo de confirmari
Am trimis in data de 11 Martie, prin plic, pe adresa Mirelei in Olanda.
Nu a ajuns pliculetzul?

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Dragii mei, as dori sa fac si eu o mica donatie. Mi-e greu sa caut si nu stiu unde dupa conturi. In plus, acestea cred ca s-au schimbat de cand cu noile reglementari din Romania, adica ne trebuie codul IBAN. Ma ajuta cineva cu numarul de cont, codul IBAN si beneficiarul? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da, voi comunica noile date de identificare (codul IBAN) in cel mai scurt timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Conturile IBAN sunt :

euro : RO27BPOS70903296551EUR01

dolari : RO71BPOS70903296551USD01

lei : RO60BPOS70903296551ROL01

In rest datele sunt aceleasi:
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=multumescdoneaza


Marius Pernes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TBEla spune:

Buna!
De foarte mult timp vreau sa multumesc si sa felicit pe cei care fac sa "traiasca" acest site si sa fie asa de folositor. Ca expresie materiala a gandurilor mele bune am reusit in sfarsit sa trimit o suma de bani la contul in lei de la Banc Post. Fiind prima data cand trimit as vrea sa am confirmarea ca au ajuns intr-adevar la destinatie. Cum sa procedez?
Va multumesc si cele mai bune urari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

Nu am citit tot ce ati scris dar sa stiti ca eu am trimis banii prin mandat postal de la posta in contul bancii. Se poate si asa iar oficiile postale sunt mai usor de identificat. Nu stiu daca nu cumva se pot trimite bani si prin CEC. Functioneaza ca o banca. In plus, din cate stiu eu se pot trimite bani intr-un cont prin orice banca.

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
http://community.webshots.com/user/vanessaionescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Dragilor am facut si eu o mica donatie prin PayPal deoarece e mai simplu pentru mine si stiu ca bani ajung la sigur. Nu c-as fi eu aceea bogata sau saraca insa aici in Canada noi ne facem taxele in fiecare an si in functie de ce iese cateodata platim si cateaodata mai primim si inapoi. Nu stiu cum e prin alte tari, dar in Canada, donatiile pot fi scazute din taxe in cazul in care ai de platit. Credeti ca poate sa ne ofere o chitanta prin care sa se specifice numele donatorului si suma donata. Donatia pe care am facut-o azi oricum nu o pot folosi pana la anul insa as vrea sa stiu daca se poate oferi o dovada a donatiei noastre. Nu stiu in ce masura m-am facut inteleasa deoarece e cam tarziu la ora asta dar probabil ca moderatorii si utilizatorii din State si Canada inteleg ce vreau sa spun.
Multumesc de raspuns!

Zuzilici
Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si-n traista...

Mergi la inceput