DEZALCOOLIZARE

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_mm spune:

Poti incerca sa acceszi site-ul: http://www.itcnet.ro/aa
Cred ca de acolo poti afla toate informatiile posibile despre subiect. Succes. Oana

OMM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Buna Maria,
Iti scriu si eu despre tinctura "fitoantialcool".
Am sunat si eu saptamana trecuta la Iasi la prof Radulescu,mi-a dat amanunte,tinctura este in 2 variante:varianta simpla numai pt alcool,si varianta forte alcool si tigara.
Pretul este in jur de 400.000-simpla si 500.000-forte.asta in farmacie la tg.mures de unde sunt eu dar direct de la ei este putin mai ieftin.Se folosesc 2 flacoane timp de 3 luni jumate.Am comandat si eu si sper sa ma ajute Dumnezeu sa fie folositoare.
Si tie iti doresc acelasi lucru si sa ajuti pe cine trebuie.
Cosmina&Bogdan

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria13 spune:

Multumesc din suflet.
Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

Fetelor, nu mai aruncati cu banii.
Fitoantialcoolul este o porcarie. Nu-i bun de nimic.
Va spun in cunostinta de cauza. Am doua cazuri in familie care l-au folosit si a fost apa de ploaie. Tatal meu (pe care l-am pierdut in urma cu 3 luni) si unchiul meu. Nu a avut nici un efect.

quote:
Originally posted by ladymina77

Buna Maria,
Iti scriu si eu despre tinctura "fitoantialcool".
Am sunat si eu saptamana trecuta la Iasi la prof Radulescu,mi-a dat amanunte,tinctura este in 2 variante:varianta simpla numai pt alcool,si varianta forte alcool si tigara.
Pretul este in jur de 400.000-simpla si 500.000-forte.asta in farmacie la tg.mures de unde sunt eu dar direct de la ei este putin mai ieftin.Se folosesc 2 flacoane timp de 3 luni jumate.Am comandat si eu si sper sa ma ajute Dumnezeu sa fie folositoare.
Si tie iti doresc acelasi lucru si sa ajuti pe cine trebuie.
Cosmina&Bogdan

mina



Mirela, mamica de Andreiut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Mirelam, despre ce fitoantialcool vorbesti fiindca toate produsele care se gasesc pe piata contra alcoolului se numesc asa...
pupic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

Livia nu as vrea sa te contrazic pentru ca nu stiu sigur.
Dar ce pot eu sa va spun sigur este ca mama mea a cumparat mai multe produse contra alcoolului si fumatului si nu se numeau toate asa. Doar ultima data, in urma unui articol din Formula As, a fost la o farmacie (cred ca prin spate pe la Magazinul Cocor, nu mai stiu sigur) si a comandat acest Fitoantialcool, care costa acum un an 700.000 lei si exista in doua variante: unul pentru alcool si celalalt contra alcool si fumat. Mama mea l-a luat pe cel antialcool si nu a luat doar un flacon, ci trei (la sfatul farmacistei, care i-a spus ca doar unul nu prea are efectul dorit).
Pot sa-ti spun si cum arata...sunt niste picaturi intr-o sticluta nu foarte mare, inchisa la culoare.
Dar toate cele trei flacoane au fost ca apa de ploaie. Nu au avut nici un efect. Nici cel mai mic, macar. Si asta in conditiile in care tatal meu nu era un alcoolic inrait, adica nu a baut niciodata sa nu mai stie de el, sa cada sau mai stiu eu ce. Doar ca in ultimul timp simtea nevoia sa bea cat mai multa tarie.
Acelasi lucru s-a intamplat si la unchiul meu. Tot trei flacoane, tot fara nici un rezultat.
Acum eu v-am povestit cum a fost la noi. Voi acum faceti cum credeti. Dar eu zic ca sunt doar prostii aceste picaturi, doar sa i-a banii de la oameni ...tot o clinica de dezalcolizare ar fi mai buna. Tatal meu chiar acceptase acest lucru, dar din pacate nu a mai apucat.

Mirela, mamica de Andreiut

Mergi la inceput