Pentru copii- cel mai important

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaby350 spune:

Cred ca pentru copii cel mai important e sa fie iubiti si sa ofere la randul lor iubire! Iubirea ii transforma pe oameni si ii face mai buni, mai onesti, mai cinstiti cu cei din jurul lor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaM spune:


Am ales altele deoarece cred ca este prea putin sa alegi o singura varianta, toate mi se par importante daca dorim ca puii nostrii sa devina OAMENI.
Din pacate am vazut ca spiritualitatea a fost foarte putin votata ori sunt convinsa ca nu putem ajunge oameni adevarati daca nu cladim totul armonios pe o spiritualitate solida.
Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BFL spune:

Mai precis raspunsul ar fi cam asa:
-sa-l invat sa fie responsabil
-sa-i daruiesc educatie
-sa-i insuflu respectul si cinstea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

greu de ales......toate la un loc,depinde de situatie!

cred ca cea mai importanta este dragostea...celelalte vin de la sine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adivio spune:

Am votat Altele, pentru ca am vrut sa le cuprind pe toate cele enumerate si in plus multa multa iubire.

Adivio&Ioana-nazdravana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruprich spune:

Cred ca toate sunt importante.Insa dragostea primeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviujuristul spune:

poti sa spui ca un lucru este mai putin important?nu.faci ce consideri ca este mai bine pentru el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Bunul Simt

Anne-Sarah si mamica sa Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Iubirea, pt. ca din iubire decurg si celelalte.

Dana si Eric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaralu13@yahoo.com spune:

Si eu am votat altele.Mi-a fost greu sa aleg.Dupa mine nu numai un singur lucru trebuie sa-i insufli copilului tau.
Copilul trebuie educat cu grija,cu iubire,cu caldura,sa simta ca parintii sunt langa el.Trebuie invatat ce inseamna sa aiba curaj,sa respecte atat parintii,cat si pe ceilalti,sa creada in Dumnezeu,sa fie responsabil si cinstit,adica sa nu spuna minciuni.
Toate trebuie insuflate copiilor de cand sunt mici,pentru ca se simte mai tarziu daca au sau nu 7 ani de acasa,cum e vorba.
Si cred ca mai sunt multe peste care am sarit,dar cu rabdare si iubire fiecare parinte isi poate invata copilul sa devina om.

Mergi la inceput