Ceai pentru bebelusi

Ceai pentru bebelusi | Autor: alinkav

Link direct la acest mesaj

As vrea sa-i dau bebelusului meu ceai, dar nu stiu cat sa-i dau si de cate ori pe zi. Ma puteti ajuta?

alina si bb Alex

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

eu ii dau de 2 ori pe zi, o data Baby calm + musetel (ca sa nu fie constipat) si o data baby calm simplu (pt ca sa-i mai calmeze colicile).
il las sa bea cit ii trebuie lui, oricum nu bea prea mult, pt ca se prinde repede ca il aburesc.
puiu' are 6 sapt.



SIMONA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Eu i-am dat si ii dau si acum lui Andrei (1 an si 3 luni), ceai de chimen si anason, impreuna. E bun pentru calmare, digestie, colici... El nu a avut colici si nici o problema digestiva.
Numai bine !

Laura, mama lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

Eu i-am dat Ioanei in primele 2 luni Babydrink iar apoi ceai granulat de la Hipp pe care il bea intr-o disperare. Am inteles ca le mai este si lor sete, saracii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:

Eu ii dau ceai de anason (fenicul) de la Milupa si ii place. Acum (are un an) ii dau de doua ori pe zi, dupa masa de pranz si cea de seara cate cca. 150 ml. Dupa masa de dimineata ii dau suc.
Nu mai tin minte exact cat bea cand era mai micut, oricum era vara si ii era destul de sete, dar da-i ca o sa bea atat cat ii trebuie. Ii dadeam pe la pranz si mai spre seara.


Claudia si Cristi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

I-am luat ceai granulat de la Hipp(anason, menta, fenicol,etc) si vad i-a placut foarte mult. Dar nu stiam cat sa-i dau, si cat ar trebui sa bea si de cate ori. Ieri i l-am dat(inainte fusese foarte agitat il durea burtica) si s-a linistit si a adormit si singur.

alina si bb Alex

Mergi la inceput