Help! Aragazul din inox nu e fiabil??!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Celine spune:

Mirela, teoretic am facut achizitia, practic inca nu am aragazul in casa.

Am facut comanda pe net duminica, pentru ca in magazine taman in acea zi s-au gandit sa scumpeasca produsele. Nu va mai zic sa fiti atente ca vanzatoarele vor sa va fure neacordandu-va reducerile , am patit-o si am refuzat doua facturi duminica la Domo.

Achizitia am facut-o pe net, de la Altex,are reducere 5%, deci iau la pretul vechi, fara stat la coada si fara nervi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Sa-l stapanesti sanatoasa, Celine! Sunt convinsa ca o sa fii multumita de el. Ca de fapt si chiuvetele de inox sunt "pacatoase", se vede orice pata...dar ai prefera una emailata??!!
Aragazul meu e incorporat in mobila de bucatarie, si ti-am zis ca am deja ani buni de utilizare si totul e OK.

Adina+BB29W

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara26 spune:

CELINE EU m-am pacalit cu asa ceva .Are dreptate prietenul tau.BY!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Fetele, acum exista mult mai multe produse, nu neaparat din inox, sau chiar dintr-un inox special, "decor" se numeste sau din materiale ca "fragranitul" care nu se zgarie si nu se pateaza. Sotul meu lucreaza in domeniu, la o firma producatoare de asa ceva. Daca vreti detalii dati-mi pm, ca sa nu fie publicitate.
Alina

http://community.webshots.com/user/alina_constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celine spune:

mara26, ce marca e aragazul tau si ce model?
Am vazut ca sunt mai multe tipuri de inox, poate nu ai nimerit ce trebuia. De ce zic asta? Pe un alt forum, un forumist mi-a spus ca are acelasi tip de aragaz de 3 ani si e foarte multumit, nu are pete date de temperatura si nici zgarieturi, cum ma speriase amicul.

Ca un exemplu: exista mai multe tipuri de tavi din inox, unele se zgarie repede, altele isi pastreaza calitatile in timp.

Eu sper ca am nimerit ceva bun ca daca nu .

lulu77, ia uite ce zice bebetica cum ca nu ar fi tot din inox, asa e? Eu l-am studiat de aproape de cateva ori, mi s-a parut inox toata ziua, in afara capacului de la cuptor si capacului de deasupra. Chiar avea folie de protectie, cum se gaseste si pe chiuvetele din inox la cumparare. Si da, am si chiuveta din inox si stiu cum se intretine.

bebetica, cum adica nu e tot din inox? Am vazut si Bosch, doua modele, as fi luat Bosch dar e prea scump din pacate.

Mi-am dat seama ca unii m-au inteles gresit, eu nu de intretinut ma feresc ci de "pete date de temperatura" sau aparitia de zgarieturi.

voinea, poza nu e chiar reusita, mie nu mi se pare ca modelul e depasit, nu pot da link direct de pe site-ul de la Altex, de ex., pt ca link-ul nu te va duce la model ci la pagina principala. Daca vrei sa vezi o poza mai reusita, intra pe site-ul de la Altex si du-te la promotii, este al 3-lea de sus in jos, dai <detalii> si vezi poza.

M-am interesat ieri de comanda, nu mai aveam rabdare sa astept, stiau despre ce e vorba dar nu au pe stoc, vor aduce. Si adevarul e ca nici duminica nu mai aveau pe stoc pt ca luam atunci, pe loc.

Sunt asa de norocoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Celine,eu am aragazul acasa,asa cum am mai spus mai sus de cateva luni si iti spun ce nu este de inox la el: capacul de la plita care este din sticla termorezistenta,butoanela-normal si interiorul cuptorului.atat.a ,uitasem si gratarele de la plita ,in rest totul este din inox.

te pup
ALINA

Mergi la inceput