Splinå marita

Splinå marita | Autor: mar_gia

Link direct la acest mesaj

La ultimul control lunar,doctorita i-a facut lui Alex un eco abdominal pentru ca i s-a parut ceva in neregula.Intr-adevar, mi-a spus ca are splina ceva mai mare decit ar fi normal pentru virsta lui (6 luni), iar rinichiul drept e mai mare decit stingul.Chiar daca a incercat sa ma linisteasca, ma ingrijoreaza f.tare.Mi-a spus sa-i fac o urocultura si sa revenim in ianuarie pentru investigatii.
Chiar ma linistisem, pentru ca dupa problemele ce le-a avut la nastere - din acesta cauza tot mergeam la control la Timisoara-totul parea OK, si acum a aparut aceasta problema.
Pediatra lui îmi tot spunea sa nu-mi fac griji, pentru ca atita timp cit e vioi si ia in greutate nu poate fi nimic în neregula.Acum, n-am ajuns la ea sa-i spun de aceasta noua problema...desi ei nu i se parea grav nici inainte si spunea ca exagerez ca vreau sa merg cu BB-ul la consultatie intr-o clinica universitara...
Pina merg luna viitoare la Timisoara poate aflu ceva de la voi care sa må mai linisteasca.Altfel îi stresez pe toti ai mei
Multumesc si multa sanatate... e cea mai buna dintre toate... va spune o mamica f stresata
Gia