Cum ati alege sa aveti copii?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochinegri spune:

FIV.

Lili

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BAN spune:

Ati uitat sa mentionati in sondaj si despre inseminarea artificiala ca alternativa la diagnosticul de sterilitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anapharm spune:

Buna Andrada,
Si eu m-am intrebat ce as face daca nu pot avea copil in mod natural. Nu eram motivata, dar mi-a strafulgerat prin minte si intrebarea asta. Pe moment m-am gandit imediat la fiv. Nu avusesem vre-o sarcina inainte, poate ca de-asta m-am si intrebat. Apoi m-am gandit sa-l inteb si pe sot daca e de acord sa adoptam un copil si am primit raspunsul pe care il doream: DA.
Ei bine aceste intrebari mi le-am pus cand eram insarcinata in primele saptamani, fara ca sa stiu ca deja sunt mamica.
Iar la ideea adoptiei nu am renuntat. Vreau un bebe al nostru si un bebe infiat caruia sa-i ofer sansa unui camin fericit si sa-i fiu mama adevarata.
Dumnezeu m-a rasplatit cu un bebe chiar atunci cand imi faceam griji!
Bafta si spera mai departe, daca iti doresti un copil, cred ca-l poti avea, indiferent prin ce cale.
Ana 17 saptamani


Ana Burtch

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EMMA-GABRIELA spune:

Eram la un pas de a face FIV.Deja imi luasem gindul ca pot concepe un bebe pe cai naturale,cand,in urma unor analize de rutina aflu ca sunt insarcinata.Nu-mi venea sa cred....Asta se intampla in 1999 la 3 ani dupa ce facusem o operatie de extrauterina cind sansele de a deveni mamica se redusesera considerabil.Acum,Ruxandra are aproape 4 ani si in fiecare zi ma intreaba de ce nu are si ea o surioara sau un fratior ca ceilalti copii...DUMNEZEU m-a ajutat o data,a doua oara ,cine stie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

cred ca daca intr-adevar iti doresti un copil il poti avea. sunt minunati . chiar daca sunt ai nostri sau daca nu.nu conteaza.eu sunt pe undeva pe aproape . se pare ca nu prea pot avea un copil . in prima secunda in care mi se reconfirma de un alt medic asta am mers si am infiat unul . sunt multi copii minunati parasiti si care au nevoie de o familie care sa-i iubeasca.
gabriela ( sper viitoare )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella M spune:

incerc de 2 luni sa raman insarcinata si deocamdata nimic. Deja incep sa ma speri ca poate e ceva cu mine. As alege fiv in cazul in care as avea nevoie dar nu sunt bani pt. asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

As incerca FIV.
Cred ca e minunat sa simti o noua viata ce se formeaza in tine. Relatia mama-copil se formeaza inca de atunci.

Imi doresc foarte mult sa simt fiorul celei de a doua linii pe testul de sarcina, emotia primei ecografii, prima miscare in burtica,
prima "intalnire", alaptatul, care mi se pare sublim (ca relatie mama-copil).


Voi face totul ca sa simt aceste lucruri. Daca Doamne, Doamne nu vrea, atunci voi infia un bebe pentru ca parerea mea este ca viata fara un copil...nu e viata!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puffy spune:

am votat ptr FIV, dar asta nu inseamna ca odata exclusa modalitatea da a fi eu mama, ar opta ptr o viata fara copii.IN MOD SIGUR AS INFIA.eu nu ma vad traind fara copii.de fapt cred ca rolul nostru al femeilor este in primul rand de a fi mame, a procrea.


puffy

Mergi la inceput