Rochia de mireasa (2)

Rochia de mireasa (2) | Autor: angy angelina

Link direct la acest mesaj

Sunt noua pe aici si as avea o intrebare : de unde pot sa-mi cumpar o super-rochie de mireasa dar la un buget de pina in 15 milioane? Nu am stabilit data nuntii,dar as vrea sa-mi fac o parere ca pe la nuntile la care am fost nu prea m-a inspirat nimic. Va pup!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

De ce nu incerci sa-ti faci una de comanda? Magazine cu rochii de mireasa, sunt gramezi. Eu am cautat pana am innebunit si nici una nu mi-a fost pe plac; vroiam ceva simplu si elegant, asa ca am cautat prin reviste, am gasit ce am vrut si mi-am facut-o la o casa de moda. M-a costat cam 5 mil. si a iesit pe placul meu.
Daca totusi vrei magazine, incearca in centru, zona mag. Cocor, sunt multe de acest gen.
Casa de piatra si sa fii fericita!
Laura, mama lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna Angy
Pentru rochia de mireasa exista mai multe solutii. Poti sa-ti cumperi niste reviste de profil si iti faci una la comanda, asa cum a zis si tlaura, sau te duci in oras pe la magazine si vezi care e oferta. Cind m-am casatorit eu (aproape 5 ani in urma) am avut o rochie superba de la Casa de Moda Ioanid, era pe undeva prin centru pe la Unirea parca, m-am indragostit de ea de la prima vedere. A costat ceva in jur de 5 milioane, dar asta a fost cu 5 ani in urma si nu mai stiu cum sint preturile acum. Bafta si spune-ne si noua ce ai gasit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns layla spune:

Casa Ioanid a scos in ultima perioada rochii f. frumoase. O prietena care s-a casatorit anul asta in vara si-a cumparat-o de acolo (linga mag. Cocor la parter). A costat in jur de 10.000.000 lei. Rochii frumoase am vazut si la Adeline care este vis-a-vis de Ioanid. Oricum in Bucuresti ai posibilitati mai mari de a gasi ceva frumos.
Sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Buna!
Eu mi-am facut rochita la "Adeline", pe comanda, dupa un model vazut in revista "mireasa". A costat 9 mil. 500 si voalul a mai fost 500 de mii.
La adresa de mai jos ne poti vedea (pe mine, rochita si pe sotul meu, la nunta)!
Numai bine!

http://community.webshots.com/user/alina_constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Eu mi-am facut rochia la o prietena care a lucrat in domeniu si m-au costat materialele 100usd si mana de lucru 2.500.000lei.
Rochia a aratat superb si o puteti vedea aici http://community.webshots.com/user/tilis100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna,
Eu la Casa Gabriela, pe str. Ion Campineanu, au rochite deosebite.

Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Angy,
Poti incerca si la magazinul Christian Philippe, pe Lipscani. Eu mi-am luat de acolo rochia de mireasa (acum trei ani) la un pret f.f. bun pentru ca intre 1 si 8 ian. aveau reduceri substantiale.
Stiu ca fac si pe comanda.
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crystinne spune:

Daca vrei sa ti-o faci la comanda uite un site un te mai poti inspira pentru modele.
http://www1.davidsbridal.com/bridalgowns.jsp



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Buna,
si de aici de poti inspira www.bridalco.com.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

ce-as vrea sa mai fiu mireasa...
asa mult mi-a palcut..dar prima data e prima data...
Casa de piatra!1

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'
Iubi, mamica cu burtica:)

Mergi la inceput