Si gravida si cu fusta scurta!

Si gravida si cu fusta scurta! | Autor: Lauraa

Link direct la acest mesaj

Salut!
As vrea sa va pun o intrebare. Cum este vazuta o femeie gravida care se imbraca la o ocazie intr-o rochie scurta si destul de mulata. Sa zicem ca inca nu are burta mare (asa cam la 5 luni) si in rest nu e nimic modificat. Adica bulane, fese, brate, spate, sunt toate in cea mai buna stare de dinainte de sarcina. Singura chestie e burtica. E rusinos? E de aratat cu aratatorul? E gretos? Cum e? Rochia nu e neaparat din aia de arata tot, ci neagra, decenta ,nu f. decoltata, dar SCURTA. Astept parerile voastre.

Laura www.desprecopii.com/forum/gravida.gif" border="0"> (18 saptamani)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

E, misto, sexy si motiv sa te dai mare!!!! Am mai vazut si eu asa la petreceri si aratau foarte frumos. Am vazut si intr-un film, ma rog, era fake burtica ca tipa era asasin si acolo avea o arma da' burtica dadea foarte bine la rochia lunga si neagra.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

mie mi se pare sexy..am tot vazut tipe pe strada..insarcinate si cu haine mulate si scurte si tare mult mi-au placut..asa k..eu zic k e ok

MirelaV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Laura,daca-ti permite silueta,go for it!Aici sunt niste fustite scurte pt.gravidute,iti lasa gura apa.Si-apoi burtica nu e ceva de ascuns...daca n-ai si alte "adaosuri" inestetice pe langa ea,de ce nu?!?!

Irina,Vevica-mica & margicu' din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia-daniela spune:

Draga mea Laura,

imbracä-te cum vrei tu si nu-ti mai stoarce creierasii, ce ar gindi unul sau altul!!!
Eu zic cä-i perfect, atita timp cit ai bulane misto si poti sä le aräti...bärbatii nu or sä se uite la burtä, te asigur eu!!!
Iar sotul täu, o sä se umfle in pene, ce nevastä misto are, dacä se uitä bärbatii dupä ea si in luna a 5-a!!!
Si eu am fäcut la fel...de fapt eu nici nu stiu cum aratä fustele, sau rochiile lungi!!!
Am si avut ce sä arät, asta-i drept, dar nu mi-am fäcut niciodatä ginduri ce gindesc altii despre mine!!!....am fost mereu naturalä si nici nu am asteptat sä mä accepte toatä lumea....cä doar e loc pentru toti pe pämintul ästa!!!
Deviza mea este: "cui nu-i place, sä nu se uite!!!"...bineinteles, cä o aplic si eu, cu altii/altele!!!
Sä stii cä si eu mä uit dupä gagici misto pe unde le väd, dar nu sint pe invers!!!
Ce este frumos, e de admirat.

Cu drag, Cami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Laura, nu uita sa faci o poza ca eu cred ca o sa fi tare "sexoasa" si frumoasa! Nu uiti da?
Petrecere frumoasa!!!

Irinusha - cu minunea de 18 saptamani din burtica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Draga Laura eu chiar sapt trecuta am fost la o nunta si am avut rochie neagra mulata -lunga ...iti pot spune ca aproape toti invitati au ramas cu gura cascata la mine si nicidecum la ginere si mireasa...am fost in mijlocul atentiei cu ditamai burta de 38 de sapt...iar pe strada sa sti ca eu mai port din cind in cind rochite mulate si sunt de admirat ca nu imi este rusine....pina si la doctor cind am mers a ramas uimit ca ma tin bine...chiar daca am pus 30 kg pe mine , nu imi este rusine absolut deloc sa imi arat burticoiul..deci imbracate cum crezi ca iti sta bine si cu ce te simti tu lejera...
Multa sanatate !


Elena cu burtica 38 saptamini
http://community.webshots.com/user/elenalove27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voinea spune:

Super. Numai sa nu fie mulata la maxim. Dar la lungime nu e nici o restrictie.

Adina si dragalasii ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

asa mi-am cunoscut o prietena care acum mi-e tare draga...rochie neagra,scurta ,mulata..gravida in sase luni...Superba!sotul meu a DECLARAT CA E A DOUA GRAVIDA SUPERBA dupa mine(zice el)...daca esti frumoasa si te simti bine in pielea ta, de ce nu?...pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Laura, GO FOR IT!!!
Cred ca o sa fii superba! Daca as putea m-as imbraca si eu in fuste scurte. Am o poza a mamei mele cand era gravi cu fratele meu si avea o fustita scurta-scurta, era foarte frumoasa.

Madutza & ingerasul din burtica de 15 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didica spune:

Buna Laura,

Si eu iti zic sa nu iti faci probleme...mai ales daca restul nu s-a modificat. Sefa mea cat a fost gravida a tot venit in rochite mulate pe burtica si destul de scurte si vreau sa iti spun ca ma topeam dupa ea (arata super!). Am incercat si eu numai ca nu am fost multumita de "grosimea" picioarelor si am renuntat- desi al meu a spus ca aratam sexy (si eu am o burtica de 7 luni dar am pus deja 14 kg deci...).
Important este sa te simti tu bine de cum arati si nu este deloc rusinos!

didi@

Mergi la inceput