CE POATE FII?

CE POATE FII? | Autor: lulu77

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,

Oare ce se intampla cu mine? luna noiembrie au venit rushii pe 18 ,pana acum 2 zile temp mea bazala era in jur 36,4 si de doua zile a crescut breusc la 36,9 -37.00 si am dureri jos ,ca atunci cand vin rushii.am aceeasi senzatie....
Credeti ca poate fii ?

Va pup pe toate si poate ma lamuriti si pe mine....
ALINA

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Buna Alina!
Daca ai avut ciclu pe 18 noiembrie, eu cred ca acum iti incepe perioada fertila, ovulatia! Asa ca la greu ca sa vina de!
bafta multa si sa vina cu sacul plin de pentru toate aspirantele!

Bia

PERSEVERENTA GENEREAZA SUCCESUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Daca temperatura este deja crescuta, a trecut perioada fertila. Ai avut deja ovulatia. Stia linistita, este foarte bine daca a crescut asa.

pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Draga lulu77,si mie mi-a venit pe 18 noiembrie,iar ovulatia la mine a fost pe 29 noiembrie,cu tot tacamul,dureri pe la burta,sanii putini unflatii,dar eu am ciclu la 26 de zile,acum depinde la cate zile ai tu ciclu.
Poate abia acum incepe perioada fertila si se lasa cu ovulatie peste o zi sau doua.
Oricum ar fi,macar sa fie bine,chiar daca nu este luna asta,macar stii cam pe cand e momentul propice.
Iti doresc sa ai bebe cat mai repede,si noi fetelor la fel.
Eu nu prea mai contribui cu nimic,ca sunt in asteptari,poate,poate se intampla minunea.Daca e sa se intample,sunteti primele care afla.
V-am pupat!

Sa auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, repet. Cand temperatura a crescut deja, inseamna ca perioada fertila s-a incheiat. Corpul galben secreta progesteron si de aici rezulta cresterea temperaturii.
Perioada fertila incepe odata cu aparitia albusului, iar momentul pe care nu trebuie sa il pierdeti este cand temperatura scade.

pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Daca temperatura a facut un salt de minim 0,2 grade atunci se poate vorbi de ovulatie!
Da mai multe zile cu temperatura!!



AniS

Mergi la inceput