Fac Mate-Info Uni Bucuresti??

Fac Mate-Info Uni Bucuresti?? | Autor: monicaa

Link direct la acest mesaj

Si-a mai tocit careva coatele in amfiteatrul Haret???

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelia spune:

Sotul meu, Sandu. A terminat in 1997 la profilul Informatica. Tu cand ai terminat?
Eu, din pacate, desi eram innebunita dupa matematica, n-am urmat aceasta facultate, lucru pe care-l regret si pana in ziua de azi... ca poate n-as fi avut acum diploma asta egala cu zero aici...

Amelia si Ana Maria (1 an si 2 luni).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Si eu! Am terminat informatica in 1997, seria de 4 ani.

Manuela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Salutare
Eu sunt un pic mai mica.Am terminat in 2000 tot profil Informatica.
Ma bucur sa aflu ca mai sunt si alti matematicieni pe aici.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Si eu am terminat Matematica, dar la Iasi ...sunt cea mai mica de pe aici - am terminat in 2002
Dragostea e intotdeauna gata sa ierte, sa aiba incredere, sa spere si...sa indure orice urmeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Bine te-am gasit Adda.

Apropos ..cei din Buc..eu am cam fost generatia care a pierdut tare multi profi buni:in anul trei chiar dupa exemenul din vara de la analiza numerica a murit Ichim, in vara lui 2000 parca a murit Craiu (profu de statistica), in anul 2 a murit tatal profului de ecuatii diferentiale si el din cate am inteles mare prof..Moraru parca.
Ca sa nu mai spun ca la inceputul anului 4 s-au carat din facultate o tona de profi buni de pe partea cu Info: de la inteligenta artificiala Luminita state, de la info cel care preda in anul 2 tehnici de programare (imi scapa acum numele)+ multi altii.A fost destul de nasol.
Voi cu cine ati studiat apropo de MARI PROFI? De ex: Rizolica sau Siretzchi la analiza complexa?Analiza de anul 1?etc etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarikaStefan spune:

Salutare, mate-inf.
Noi am terminat putintel mai de mult, adica in 91, atat eu cat si sotul. Eu predau in invatamant, iar el este in domeniul industriei.
Ne-am tocit coatele rau de tot, mai ales sotul care la ora actuala nu foloseste nimic din ce am invatat, ca pe atunci lucram pe HC-uri, daca stiti ce-i aia, pe Felix si Independent in Fortran si Basic. Altfel el meseria a invatat direct in practica, dupa facultate.
Prof. Craiu a murit exact cand aveam eu lucrarea de gradul I la verificat, mi-a fost indrumator de lucrare, apoi am trecut la Preda, care era decanul facultatii (in 2001-2002). Norocul nostru a fost ca am prins pe toti marii profesori. La def si gr.II m-am crucit ce de profi au murit, cand i-am vazut expusi la secretariat. daca nu sunt apreciati la valoarea lor si nu sunt stimulati se vor cara cu totii pe-afara. Si uite-asa se duce de rapa inv. romanesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Hi Hi..pe HC si Basic am programat in liceu.La facultate nu am mai dat de ele.

Pe domnu Preda il cunosc.Ne-a tocat in anul 4 la optimizari.Da imi placea cum explica.Invatai usor de la el.

quote:
daca nu sunt apreciati la valoarea lor si nu sunt stimulati se vor cara cu totii pe-afara. Si uite-asa se duce de rapa inv. romanesc...


Din pacate ..ai mare dreptate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Monica, o cunosti pe Diana Sima? E nepoata mea!!! Desi e mai mare cu un an.Cred ca tot in 2000 a terminat si ea.Info, nu altceva.Acum e in Belgia.

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missiday spune:

Si eu am terminat mate in '98 la universitate in Buc.Dar eu am dat peste Mirica la ecuatii diferentiale!!!A fost cumplit,si acum mai am cosmaruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Abia acum am vazut subiectul!
Da, si eu am terminat fac. de mate-info la Univ. Buc. in 1991, de fapt atunci am terminat anul 5 de specializare. Am lucrat ca prof. de info la cel mai bun liceu din Ploiesti timp de trei ani si ceva, de fapt dupa ce mi-am dat definitivatul, la cateva luni am renuntat la invatamant si m-am mutat la o firma de IT, in domeniul vanzari IT (la momentul ala luam salariu de trei ori mai mult decat ca prof.), unde lucrez si in prezent.
Vad ca si tu, MarikaStefan, ai terminat tot in 1991, ai facut sectia de mate sau in 1991 ai terminat 4 ani? Ca altfel ar fi trebuit sa fim colege, ca nu era decat o grupa de Info la vremea aia...Cum te chema in facultate? Pe mine - Laura Popa.

Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 7 luni) si Ramona (1 an jumate)
http://community.webshots.com/user/lauratenea

Mergi la inceput