Baiat sau fata - testul cu verigheta

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Vreau sa va spun ca io una sunt foarte suparata!
Chiar aseara mi-a facut cineva testul asta si mi-a iesit ca voi face 2 fete. Nu prea se pupa cu dorintele mele: cel putin 3 copii - 2 baieti + 1 fata; sau: 2 fete+ 1 baiat; sau: 3 baieti; sau macar: 3 fete. Exact in ordinea asta! Si auzi nu numai ca n-o sa fac nici un baiat ci fac numai 2 copii.
E, da tot raul spre bine , ele sa fie sanatoase! Bine ca am postat mesajul asta aici si astept cu sufletul la gura sa vad daca se va potrivi!

Va pup
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Darael are perfecta dreptate, cea cu verigheta este o metoda de determinare tipica din radiestezie, unde verigheta joaca rolul de pendul. Conditia este ca testul sa se faca doar cu metale pure si nu cu aliaje. Conteaza insa si persoana care face aceasta masuratoare, se pare ca masuratorile sunt cu atat mai exacte cu cat persoana este mai pura, atat fizic (in perioada de dupa post, daca nu a consumat bauturi alcoolice si cafea etc), cat si mental.
Aceeasi metoda, cu verigheta de aur pusa pe ata, se poate aplica s pentru determinarea tensiunii arteriale. Metoda da niste rezultate destul de fidele, am verificat de cateva ori rezultatele cu tensiometrul.
Se masoara cu mana stanga sprijinita de masa, iar de la incheietura mainii se pune un centimetru de croitorie sau un liniar. Se deplaseaza usor ata cu verigheta deasupra centimetrului, de la incheietura spre cot, si la un moment dat aceasta incepe sa oscileze in dreptul unei anumite cifre. Apoi se merge inapoi, dinspre cot spre incheietura. Ati obtinut astfel maxima si minima. Evident ca si metoda are limitele ei, dar rezultatele sunt foarte aproape de realitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

"Testul cu verigheta se face asa:
SE leaga cu o ata verigheta si intinzi mana stanga(sau poate nu are importanta). Se "plimba" verigheta de cateva ori in sus si jos pe langa mana intinsa si dupa aia se pune deasupra palmei fara a o atinge. Daca verigheta se invarte in cerc e fetita, daca se misca in linie dreapata e baiat. Dupa fiecare"copil", tre sa plimbi verigheta de sus in jos. La mine dupa trei copii se opreste. NU se mai misca atunci cand o pun deasupra palmei"

1. mi-l fac eu sau mi-l face cineva (testul)?
2. se plimba verigheta in jurul palmei de sus in jos ?
3. fac mai intii testul cu verigheta sa vad citi copii si apoi testul cu acul de cite ori a zis verigheta ca-s copii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

HAHAHA!!! La mine de fiecare data s-a miscat in cerc si am baiat acuma!

danat

http://community.webshots.com/user/danateu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Am facut si eu testul acum remane de vazut dac este adevarat.
Dar pana acum imi convine rezultatul

Acina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

quote:
Originally posted by Candy

Darael are perfecta dreptate, cea cu verigheta este o metoda de determinare tipica din radiestezie, unde verigheta joaca rolul de pendul. Conditia este ca testul sa se faca doar cu metale pure si nu cu aliaje. Conteaza insa si persoana care face aceasta masuratoare, se pare ca masuratorile sunt cu atat mai exacte cu cat persoana este mai pura, atat fizic (in perioada de dupa post, daca nu a consumat bauturi alcoolice si cafea etc), cat si mental.
Aceeasi metoda, cu verigheta de aur pusa pe ata, se poate aplica s pentru determinarea tensiunii arteriale. Metoda da niste rezultate foarte fidele, am verificat de cateva ori rezultatele cu tensiometrul.
Se masoara cu mana stanga sprijinita de masa, iar de la incheietura mainii se pune un centimetru de croitorie sau un liniar. Se deplaseaza usor ata cu verigheta deasupra centimetrului, de la incheietura spre cot, si la un moment dat aceasta incepe sa oscileze in dreptul unei anumite cifre. Apoi se merge inapoi, dinspre cot spre incheietura. Ati obtinut astfel maxima si minima. Evident ca si metoda are limitele ei, dar rezultatele sunt foarte aproape de realitate.



Aurul din verigheta nu e pur e un aliaj!

Corinna, Andreas, Alexandru shi fasolicu mic http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

Si eu am facut testul cu verigheta si mi s-a spus ca o sa am un baietel, cand colo a iesit o fetita dulce si frumoasa

lilib & daria

Mergi la inceput