Baiat sau fata - testul cu verigheta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Si eu am auzit de asta. Daca se invarte verigheta in fata si inapoi- este baiat( parca, sper sa nu confund), iar daca se invarte rotund, e fata. Nu stiam ca se poate determina si nr de copii prin aceasta metoda.

pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Mie in 1999 cind eram insarcinata mi-a facut cineva acest test (verighet), si imi iesea primul baietel si a 2-a fetita. Dar n-a fost asa, prima a iesit fetita, de baietel inca nimic.
Cu acu si sarea a fo pe dos, adica iesea baietel, si a iesit fetita.

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SinzianaN spune:

La mine a fost si mai frumos: eram insarcinata si, la testul cu verigheta, mi s-a spus ca voi avea un baietel si ca va fi singurul. Am intr-adevar un baiat, care va implini in martie 10 ani. Ulterior, desi noi am mai vrut, 3 ginecologi mi-au recomandat sa nu mai fac alt copil deoarece exista riscul nasterii unui copil cu malformatii. Si atunci am zis: - Uite bai ca avut dreptate femeia aceea cu verigheta ei! Numai ca, dupa 9 ani de la prima nastere, l-am intalnit pe dr. Lemnete. Si uite asa acum mai am un baietel, de 7 luni si jumatate, sanatos si frumos foc. Ce ti-e si cu superstitiile astea !
Sinziana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

si mie mi s a facut testul... rezultatul? un singur copil, fata... si se pare ca asa va ramine, doar Thea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

O matusa mi-a fcut testul cu sarea si a ieit ca voi vea un baiat. Asa si este, am un baietel de 9 luni dulce dulce de tot.
Eu cred in chestiile astea.
Pupici

Dana&bb Andy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

L atestul cu verigheta mi-a iesit o fetita. Apoi si la cel cu acul si sarea tot fetita mi-a iesit. Acum am o fetita de 1 an si 3 luni. Imi mai doresc cel putin inca un copil, si sper sa-l am cat mai curand.


Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 2 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Dintotdeauna mi-am dorit un baiat si o fetita. Iar testul cu verigheta asa si imi arata ca voi avea.
Dar, cand eram insarcinata imi doream mult o fetita iar mai apoi, un baietel. Testul cu verigheta, exact asa imi arata. La fel si acum. Pana m-a luminat al meu sot. La ce te gandesti in acel moment, fetita, baiat sau nici unul, asa iti va iesi. Incercati !

Nina & Nina-Cristina (1 an si 10 luni)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns layla spune:

Mie mi se confirma: am baiat!!!! Mi-au facut la birou atat testul cu acul (am ales varful), cat si cu sarea in cap (am dus mina la nas).
La fel mi se confirma si testul cu verigheta precum si acela cu calculul matematic in luna in care l-ai conceput pe BB si varsta mea.
Layla -cu BB in 32 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexandruL spune:

Da testu cu verigheta mai sthiu io babe care tratau cu "argint viu" care nu era altceva decât mercur
niciodată nu mi-au plăcut vrajitoriile românesthi
Nu cred în astfel de românisme !

AlexandruL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

beeeyyyy, alexandruL ai luat o pe aratura! aici nu era vorba nici pe departe despre "vrajitorii romanesti".... dara mi te de chestii necurate cu argint viu...

Mergi la inceput