media de varsta a parintilor, la nasterea copiilor

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinaelena spune:

Sunt harnicuta!Primul bb la 22 de ani si tata 25 ani .Al 2-lea cat de curand .are aproape 5 luni

Corina si bb Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iamona spune:

primul bebe l-am nascut la 29-eu(42 taticul!) si al doilea vine in martie la 31ani juma....(45 pt taticul!)
desi nu am votat in cadrul sondajului se pare ca eu ma incadrez la medie(taticul nu!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Imi_incep_viatza spune:

UFFFF!!Nu, nu se poate ca majoritatea barbatilor sa isi doreasca primul copil asa de trarziu , nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!![v] [v] [v]...nu se poate..... iuby meu are doar 20 de ani ....e doar o statistica........... :(((((((((((((((((((((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Milia spune:

Prietenii nostri au devenit parinti: ea la 45 de ani, el la 46. Mai aveau o fetita de 7 ani. Nu si-a dat seama ca e insarcinata pana cand nu s-a mai putut face nimic. Desi nu se simtea deloc bine la inceputul sarcinii si a facut o groaza de investigatii (inclusiv radiografii), nici unul dintre doctori nu a gasit "diagnosticul" corect (sa-i spuna ca e gravida). Copilul e perfect sanatos, iar noi l-am botezat (acum are 6 ani)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Fooooooarte interesante rezultatele !

Felicitari pentru munca depusa .

Daniela si puiul Oana Maria
http://community.webshots.com/user/oana_maria100
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

In ceea ce priveste primul copil ma incadrez la virsta minima(la 20 de ani facut primul copil)iar despre al doilea nu prea am unde ca e la 2 ani diferenta de primul.
Oricum interesant ce faceti!Spor la treaba in continuare!

Teodoreiin 16 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BAN spune:

Interesant subiect.Eu consider ca nu conteaza chiar atat de mult virsta la care devii parinte.Important este sa iubesti copiii,sa ai foarte multa rabdare cu ei,in cresterea si educatia lor.Ca dovada,eu am devenit mama acum 3luni.In curind voi implini 32 de ani,iar sotul meu 36.
CALINA BAN & bebelusa IOANA ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

felicitari este bine de stiut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliprejbeanu spune:

Mai sa fie! Nu cred ca-i o tragedie sa ai primul copil in jurul varstei de 30 de ani. Sunt atatea "conditii" care impiedica un cuplu sa aiba copii la o varsta frageda. Noi suntem casatoriti de aproape 5 ani. Fix la trei ani am dat nastere unor "teze de doctorat", iar acum ne gandim serios sa dam bataie cu copii. Oricum ideea ca 21% din femei au primul copil la 30 de ani, ma ajuta sa ma concentrez "in campul muncii" .
Pusi,

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

eu sunt ultima dintre mamici.am 28 de ani si imi doresc un BB.sper sa mi se intample pe la 29 . si sper sa fie 2 . adica .sotul meu are deja 32 si sper ca va avea 33 atunci cand o sa avem .

Mergi la inceput