FIV 4

FIV 4 | Autor: gabid

Link direct la acest mesaj

Suntem optimiste si increzatoare ca data viitoare va fi bine

Gabi si Simonica de 2 anisori .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Am facut alt subiect FIV 4 ...

Ralu,totusi Ancar ramane un domn!Vesti bune,rele...le da el!Toata stima si respectul pt acest om!




Gabi si Simonica de 2 anisori .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

'neata fetelor,
Anemona FELICITARI, sarcina usoara si ai grija de tine si de bebe/i.
Cored nu-ti pierde speranta, poate poate sunt sanse.
RALU draga mea nu-mi vine sa cred, sunt trista pt.tine, eram asa de sigura ca vei reusi, cuvintele sunt de prisos, stiu prin ce treci crede-ma dar trebuie sa mergi inainte, data viitoare va fi bine, nu-ti pierde speranta, sunt alaturi de tine
Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Fetelor, n-am murit... Am ratat un fiv. Primul. 75% dintre femei il rateaza...
Mai ciudat e ca de cand m-am culcat aseara simptomele de ciclu au disparut total, si sunt in a 31 zi. Eu nu mai sper ACUM nimic, dar m-a derutat Ancar care mi-a dat sperante, sau mai bine zis nu m-a lasat sa disper. Tot ce-mi doresc acum e sa nu fie vreo dereglare urata sau ceva care sa necesite un alt tratament. Altfel, cand imi da el unda verde voi face un nou ET.
Va multumesc tuturor pentru ganduri. Strangem randurile si o luam de la capat.
Cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Karula, fi tare, defapt tu esti o luptatoare si nu vei ceda, nu uita ca noi suntem alaturi de tine.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Nu te ingrijora Raluca, ca nu e dereglare ci asta se intampla de la progynova si utrogestan. Ele intarzie ciclu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Felicitari fetelor care au reusit!

O sa reusim si noi celelalte care ne chinuim de ceva vreme, sau am avut ghinion, sigur va veni si ziua noastra.Nu disperati (desi eu nu mai am asa de multa rabdare..si disperarea apare pe la colturi)sigur DUMNEZEU are planuri pentru fiecare.

Haideti sa fim optimiste , ca sa avem de unde sa renanstem si sa incepem o noua batalie!



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Singura nostra sansa este sa nu renuntam...chiar daca incercam si momente de disperare.
Sper alaturi de tine Raluca..il sti pe Ancar daca nu exista sansa ..iti spune...daca este speranta...nu o lasa sa moara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

eram datoare cu un raspuns la intrebarile voastre: eu am fost la dr corina neamtu, are program miercuri la clinica sanador, in restul zilelor o gasiti la Spitalul Parhon; ea mi-a fost recomandata de dr Niculescu de la Giulesti; e foarte bine pregatita, stie cum sa trateze pacienta, mi-a facut o impresie f buna; dereglarile hormonale la mine vin de la hipofiza("sefa" cum a numit-o dr neamtu); tot ea mi-a spus ca trebuie sa muncim putin sa produc ovocite de calitate; ideea e simpla: la pacientele cu dereglari hormonale mari ovocitele obtinute prin stimulare sunt multe dar de imature; de preferat e sa ai ovocite mai putine si mai bune calitativ; tratamentul pe care il voi lua consta in metformin, pastile pe care le iau diabeticii in mod normal( asta nu inseamna ca eu am diabet, dar s-a dovedit ca aceste pastile ajuta pacientele cu sindromul ovarelor polichistice); dati un search pe google si veti fi uimite ce rezultate se pot obtine!dar atentie: tratament indicat numai de dr si numai pt cele cu ovare polichistice! daca stiti ca aveti probleme cu tiroida, hipofiza, etc, o idee buna ar fi sa ascultati si opinia unui dr endocrinolog; dr niculescu mi-a explicat ca "buba" la mine nu e de natura ginecologica, ci endocrinologica; pt ca a avut curaj sa admita ca nu e de competenta lui, eu una i-am dat nota 10!
te felicit raluca!!! as vrea ca noi,fetele de pe acest forum, sa invatam sa nu ne descurajam cu una cu doua si sa fim tari si curajoase asa ca tine! mi-ai dat forta sa trec peste descurajari, peste slabiciuni si sa-mi doresc si mai mult sa lupt pentru a fi mama!
sincer te admir, oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monbb1 spune:

Raluca, cum iti scriam si pe mesaj, o sa fie bine!

Anemona, merci de raspuns. Ce bine ar fii daca ar exista reguli pe care sa le putem respecta si gata dar uite ca nu depinde de nimic, trebuie sa lasam natura sa se descurce.

Cored, capul sus, vor veni si vremuri bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Ralu,esti o tare!

Si eu vin in Bucuresti la Ancar saptamana viitoare.Sa vedem ce va spune de analizele mele...
Ralu si eu am avut o intarziere a ciclului dupa primul FIV dar ciclul cel nenorocit a venit.Eu nu am fost asa de tare ca tine.Asa cum ti-am povestit am luat-o razna dupa primul esec.Cand au venit rusii imi venea sa ma tai acolo inauntru pt ca mi-a luat bb-ii.
Acum sunt pregatita pt un viitor esec.Din aceasta cauza chiar vreau sa-l rog pe Ancar sa-mi puna maxim 2 embrioni la prima incercare.
Ralu,poate ca vom face odata!Eu abia prin martie cred ca fac rost de banuti.
In adancul sufletului meu sper sa reusesc din prima...




Gabi si Simonica de 2 anisori .

Mergi la inceput